اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

ادامه اعتراضات ضد نژاد پرستی در آمریکا

ادامه اعتراضات ضد نژاد پرستی در آمریکا

هزاران نفر از مردم آمریکا به رغم برقراری مقررات منع آمد و شد و تهدیدهای رییس جمهوری این کشور به خیابان‌ها آمده و به تظاهرات خود علیه قتل یک شهروند سیاهپوست توسط یک افسر پلیس ادامه دادند.

به گزارش چهارشنبه (به وقت محلی) رویترز، معترضانی که در واشنگتن دست به تظاهرات زدند شعار می‌دادند: «سکوت، خشونت است» و «بدون عدالت صلحی نیست.»
پس از قتل «جورج فلوید» توسط یک افسر پلیس در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا هزاران نفر تظاهرات کردند و نیروهای امنیتی برای مقابله با این اعتراضات مقررات منع آمد و شد شبانه در بیش از ۲۰ شهر برقرار کردند.
با این حال، شمار زیادی از معترضان بار دیگر در شهرهای بزرگی همچون واشنگتن، لس آنجلس و فیلادلفیا تظاهرات مسالمت‌آمیز برگزار کردند.
در نیویورک نیز هزاران نفر در خیابان هشتاد و ششم تظاهرات کرده و شعار دادند. صدها پلیس باتوم به دست با خودرو یا پیاده معترضان را دنبال کردند.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سه‌شنبه گفته بود که گارد ملی باید خیابان‌های نیویورک گشتزنی کرده و با معترضان مقابله کند.
در هیوستون نیز که شهر فلوید به شمار می‌آید دوستان و خانواده وی تظاهراتی را سازماندهی کرده و هزاران نفر در آن شرکت کردند./ایرنا
 

کپی