اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

چشمه لال، چشمه ای بکر در دل طبیعت

چشمه لال، چشمه ای بکر در دل طبیعت

چشمه لال مینودشت یا چشمه لال گالیکش یکی از چشمه‌های بکر و دست نخورده ایران است .

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان که دوستدار طبیعت و طبیعت‌گردی هستید امروز می‌خواهیم یکی از چشمه‌های بکر و دست نخورده ایران که در دل طبیعت خارق‌العاده و بی‌نظیری جای خوش کرده را به شما معرفی کنیم. این منطقه، چشمه لال مینودشت یا چشمه لال گالیکش نام دارد چرا که از دو سو قابل دسترسی است. جنگلی سرسبز با درختان تنومند و چند رنگ، چشمه‌ای زلال و آرام و محیطی دنج و فراموش‌نشدنی در انتظار شماست. بار سفر ببندید، دوربین عکاسی را فراموش نکنید و با ما در این سفر سبز و دوست‌داشتنی همراه باشید تا یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی کشور عزیزمان را به شما معرفی کنیم.

جغرافیا چشمه لال

خرید بلیط هواپیما گلستان

چشمه لال را هم می‌توان از سمت 40 کیلومتری شرق شهرستان مینودشت گلستان معرفی کرد و هم از 20 کیلومتری شهر گالیکش، در حاشیه جاده بین‌المللی گالیکش – مشهد در نزدیکی روستای بش اویلی. در مجاورت چشمه لال روستای ترکمن نشین بش اویلی قرار گرفته است. با اینکه این چشمه در محدوده جغرافیایی روستای بش اویلی قرار دارد اما به دلیل حرکت مسیر چشمه روستاهای دیگر نیز از آب آن استفاده می‌کنند.

چشمه‌ای خارق‌العاده

خرید بلیط هواپیما گلستان

منطقه جنگلی بسیار زیبا و دیدنی در حدود 30 هکتار که در داخل جنگل سرچشمه این مجموعه در پای صخره بلندی واقع شده است، که آب از درون آن می‌جوشد. چشمه لال درست در دل جنگل قرار گرفته و دلیل نام‌گذاری آن این است که آب این چشمه در سکوت کامل از درون کوه بیرون می‌آید و بدون صدا از وسط جنگل به داخل رودخانه می‌ریزد و شما به هیچ وجه صدای شرشر آب را نمی‌شنوید. این آب پس از طی مسیری کوتاه به رودخانه دوغ که از پارک ملی گلستان سرازیر می‌شود، پیوسته و پس‌ازآن به سد گلستان می‌ریزد.

خرید بلیط هواپیما گلستان

چشمه لال یک چشمه معمولی نیست. منطقه‌ای چشم‌نواز و دیدنی به وسعت 30 هکتار، محدوده چشمه لال است. این چشمه در اعماق جنگلی زیبا و کهن‌سال قرار گرفته و آب‌وهوای بی‌نظیری دارد. شما با سفر خود به این منطقه یک سفر طبیعت‌گردی فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهید کرد. سکوت و آرامش موجود در این جنگل و این چشمه واقعاً منحصربه‌فرد است و برای فرار از شلوغی و استرس شهر و کسب آرامش مکانی بی‌نظیر است .

لذت سفر

خرید بلیط هواپیما گلستان

دمای آب چشمه در فصول مختلف خیلی جالب است. آب چشمه لال در تابستان بسیار سرد و گواراست و شما گردشگران عزیز از نوشیدن آن لذت می‌برید و خستگی راه را از تن بیرون می‌کنید. همین آب در فصل زمستان گرم و ولرم است. گودالی عمیق در سرچشمه مکانی است که آب در آن انباشته شده و می‌توانید در آن آب تنی بکنید. در فصل تابستان و در گرمای شدید هوا، در روزهای تعطیل و جمعه‌ها این مکان بسیار شلوغ می‌شود، برخی به شنا مشغولند، برخی مشغول جمع‌آوری هیزم و کباب پختن و برخی مشغول پیاده‌روی و طبیعت‌گردی.

امکانات اقامت

خرید بلیط هواپیما گلستان

 

چشمه لال یکی از مناطق تفریحی و گردشگری استان گلستان که عاشقان طبیعت و جنگل نوردی را به خود جذب می‌کند برای گردشگران خود امکاناتی در نظر گرفته است. مسافرینی که قصد سفر به منطقه بی‌نظیر چشمه لال را دارند، مشکل سکونت و اقامت نخواهند داشت. جهت اجاره ویلا، سوئیت، آپارتمان می‌توانند به روستاهای مجاور مراجعه کنند. البته بی شک چادر زدن و اقامت یک شب در دل جنگل بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

کپی