اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

خبرخوش برای بازنشستگان/پرداخت وام ۷ میلیون تومانی تا پایان خرداد

خبرخوش برای بازنشستگان/پرداخت وام ۷ میلیون تومانی تا پایان خرداد

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری به تشریح جزئیات وام ۷ میلیون تومانی بازنشستگان پرداخت.

محمود مرتضایی فرد افزود: بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که در مرحله دوم ۹۸ در اردیبهشت ماه اقدام به ثبت نام وام ضروری کردند، از امروز (سه شنبه ۱۳ خرداد) می توانند برای مشاهده نتایج ثبت نام و زمان بندی پرداخت وام (واجدین شرایط) به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir مراجعه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به پایان ثبت نام مرحله دوم وام ضروری، همه متقاضیانی که طبق شرایط اعلام شده، واجد شرایط، پرداخت شناخته شده باشند، طی هفت ماه و به ترتیب اولویت از خرداد تا آذر سال ۹۹ مبلغ هفت میلیون تومان تسهیلات، به حساب آنها واریز خواهد شد.

مرتضایی فرد با تاکید بر اینکه متقاضیان واجد شرایط برای دریافت وام خود نیاز به مراجعه به بانک صادرات ندارند، گفت: وام ضروری واجدین شرایط طبق مرحله و زمان بندی اعلام شده در سامانه، به حساب بانکی که از آن حقوق دریافت می کنند واریز می شود.

وی ادامه داد: همه واجدان شرایط به ترتیب اولویت و براساس کمترین میزان حقوق دریافتی و کمترین مجموع وام دریافتی نوبت بندی شده اند و با توجه به سقف اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل در هر ماه، وام ضروری آنان طی هفت ماه پرداخت می شود.

مرتضایی فرد با بیان اینکه تا پایان خرداد ماه ۴۲ هزار نفر از واجدین شرایط، وام خود را دریافت می کنند، تاکید کرد: متقاضیان دارایِ اولویت هایِ اول به ترتیب در ماه های ابتدایی از تسهیلات وام ضروری بهره مند خواهند شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به چگونگی اطلاع بازنشستگان کشوری از وضعیت دریافت تشهیلات مرحله دوم، گفت: متقاضیانی که در اردیبهشت ماه ۹۹ ثبت نام کردند، می توانند از امروز با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی و لینک «نتایج ثبت نام مرحله دوم وام ضروری» با درج شماره دفترکل و شماره ملی و شماره حساب بازنشستگی از وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

از مجموع حدود ۴۰۰ هزار نفر از متقاضیان ثبت نام کننده در مرحله دوم، حدود ۲۰۰ هزار نفر واجدین شرایط دریافت وام ضروری هستند که تا آذر ۹۹ در چند مرحله این وام را دریافت می کنند، مبلغ وام ضروری هفت میلیون تومان، در اقساط ۳۶ ماهه و کارمزد چهار درصد است./ایرنا

کپی