اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

همچنان ماسک بزنید و از هم فاصله بگیرید

همچنان ماسک بزنید و از هم فاصله بگیرید

نتایج مشاهدات اخیر تاثیر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و محافظت از چشم‌ها را در پیشگیری از خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ تایید می‌کند.

بررسی جامع شواهد موجود حاکی از آن است رعایت فاصله‌ دو متری یا بیشتر از انتقال فرد به فرد بیماری کووید ۱۹ پیشگیری می‌کند.

همچنین این تیم تحقیقاتی بین‌المللی با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک و حفاظت از چشم‌ها در کاهش خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ موثر است، اظهار داشتند: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به کاهش قابل توجه موارد ابتلا به این بیماری کمک کرده است.

به گفته محققان شواهدی که به طور مستقیم تایید کننده رعایت این موارد و پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ باشد وجود ندارد، اما استفاده از ماسک در زمان حضور در اجتماعات و همچنین مجهز بودن به ماسک‌های N95 یا دیگر ماسک‌های مشابه بیشکووید ۱۹ از دیگر انواع ماسک‌ها افراد را در برابر این بیماری مصون می‌سازد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، همچنین محققان تاکید کردند اگرچه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و حفاظت از چشم‌ها در پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ موثر هستند، در مجموع هیچ یک از این موارد فرد را به طور کامل در برابر بیماری مصون نمی‌سازد و لازم است افراد در رعایت موارد دیگر از جمله شستشوی دست‌ها دقت داشته باشند./ ایسنا
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید
 
کپی