اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

آخرین وضعیت داروهای مورد استفاده در کرونا

آخرین وضعیت داروهای مورد استفاده در کرونا

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تحقیقات در باره اثربخشی پلاسما درمانی در بهبود کووید ۱۹ در حال انجام است. نتایج این روش در ۶۰ بیمار آماده شده و بررسی این درمان در ۲۵۰ بیمار ادامه دارد که نتایج آن اعلام خواهد شد.

قاسم جان بابایی روز دوشنبه در نشست کمیته علمی درمان کویید ۱۹ در بیمارستان قلب شهید رجایی از تدوین نسخه هفتم دستورالعمل درمان کووید ۱۹ خبر داد.

 معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تحقیقات متعددی درباره عوارض ابتلا به کووید ۱۹ به خصوص عوارض ریوی، کلیوی و قلبی انجام شده که به تفصیل بررسی شده و نتایج این یافته ها در دستورالعمل جدید درمان کرونا مورد استفاده قرار می گیرد و اعلام می شود.
وی گفت: داروهای مصرفی در بهبود علایم این بیماری نیز در حال بررسی است تکلیف «فاویپیراویر» مشخص شده که مزیت بهتری نسبت به داروهای قبلی ندارد.

جان بابایی در مورد «رمدسیویر» هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم و بررسی ها در حال انجام است. در مورد تاثیر داروی کلرکین در بهبود کووید ۱۹ نیز تحقیقاتی انجام شده که از نتایج آن در پروتکل جدید درمان کووید ۱۹ استفاده می شود.


معاون وزیر بهداشت ادامه داد: تحقیقات در باره اثربخشی پلاسما درمانی در بهبود کووید ۱۹ در حال انجام است. نتایج این روش در ۶۰ بیمار آماده شده و بررسی این درمان در ۲۵۰ بیمار ادامه دارد که نتایج آن اعلام خواهد شد.

/ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی