اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پنج رویداد جهان

پنج رویداد جهان

پیروی کورکورانه بولسونارو از ترامپ
«ژائر بولسونارو» در روزهایی که کووید19 بیش از 500 هزار نفر را خانه‌نشین و 29 هزار نفر را در برزیل به‌کام مرگ کشانده است، در مخالفت با قرنطینه شهرها و اقدامات دادگاه عالی، بدون ماسک به میان هوادارانش رفت.
رئیس جمهوری برزیل در حالی روز یکشنبه سوار بر اسب پلیس فدرال در میان هوادارانش عنوان «اسطوره» را گرفت که با استقبال از نسخه ترامپ برای مبارزه با کرونا، محموله 2 میلیون دوز داروی ثابت نشده هیدرو کسی کلروکین در درمان کرونا را وارد چرخه بهداشتی کشورش کرده است.

 

---

حمله به معترضان امریکایی با تانکر سوخت
روز یکشنبه راننده یک تانکر سوخت با کامیون خود به میان جمعیت معترضان به نژادپرستی در «مینیاپولیس» رفت. معترضان راننده را از کامیون پیاده کرده و او را کتک زدند. پلیس هم او را بازداشت کرد. این مهاجم نژادپرست راست افراطی در تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها بدون پیراهن و در حالی که صورتش را با دست پوشانده و در کنار پلیس ایستاده دیده می‌شود.wاین اتفاق در حالی رخ داد که روز یکشنبه تیم والز، فرماندار مینه سوتا اعلام کرد،w کیت الیسون، دادستان کل ایالتی سیاهپوست مسئول رسیدگی به پرونده قتل جورج فلوید شده و تمام تحقیقات در این زمینه را مدیریت می‌کند.

 

---

حمله مسلحانه در بازار بورکینافاسو
منابع دولتی در بورکینافاسو گزارش دادwند که عناصر مسلح در این کشور به یک بازار و یک کاروان بشردوستانه حمله کردند و دست کم 35 نفر را کشتند. خشونتی که از روز شنبه در این کشور غرب آفریقا آغاز شده، بی‌ثباتی عمیق در بخش‌هایی از بورکینافاسو را نشان می‌دهد که از سال 2017 با فعالیت گروه‌های مسلح که با تروریست‌های «القاعده» و «داعش» همپیمان هستند، شروع شده است.

 

---

حمله خبرگزاری چین به امریکا
شین هوا، خبرگزاری دولتی چین، با مقایسه آشوب‌ها و ناآرامی‌ها اخیر در شهرهای مختلف امریکا با تحرکات اعتراضی هنگ‌کنگ، مدیریت دولت ترامپ را به نقد کشید. این در حالی است که پکن پیش از این بارها از سوی سران غربی و بویژه واشنگتن هدف انتقادات شدید قرار داشت.

 

---

آخرین آمار کرونا در جهان
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا ساعت 16 امروز به 6 میلیون و 291 هزار و 259 نفر رسید. آمار قربانیان نیز به 374 هزار و 343 نفر رسید. امریکا همچنان در صدر آمار مبتلایان و قربانیان است. براساس آمار منتشر شده، تا عصر امروز یک میلیون و 837 هزار و 578 نفر در این کشور به کووید19 مبتلا شده و 106 هزار و 198 نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.. پس‌‌ از امریکا، برزیل با 514 هزار و 992 نفر مبتلا و 29 هزار و 341 قربانی در مقام دوم مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارد. روسیه نیز با 414 هزار و 878 مبتلا و 4 هزار و 855 قربانی در جایگاه سوم جدول مبتلایان به کرونا در جهان نشسته است. شمار مبتلایان اسپانیا هم امروز به 286 هزار و 509 نفر رسید و 27 هزار و 127 نفر نیز تاکنون در این کشور قربانی کووید 19 شده‌اند.. انگلیس نیز با 274 هزار و 762 مبتلا و 38 هزار و 489 قربانی پنجمین کشور دنیا در رتبه‌بندی کرونایی است.

 

کپی