اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
وزیر بهداشت ضمن روایت اعمال فشار برای بازگشایی‌ها:

در صحن مشهد و راه برگشت غصه خوردم

در صحن مشهد و راه برگشت غصه خوردم

وزیر بهداشت با ابراز نگرانی از عادی انگاری کرونا از سوی مردم و برخی مسئولان و فشار برای برخی بازگشایی‌ها، گفت: با این روالی که اکنون می‌بینم، ما دقیقه ۹۰ از گوشه‌های زمین گل خواهیم خورد.

 به گزارش ایسنا، سعید نمکی در حاشیه برنامه کشوری شدن طرح هر خانه یک پایگاه سلامت، افزود: من دیروز به مشهد مقدس مشرف شدم و واقعاً در رفت و برگشت صحنه‌های غم انگیزی دیدم. در هواپیمایی سوار شدم که مردم کیپ تا کیپ نشسته بودند، گرچه ماسک را هم همکاران پرواز می‌دادند، اما از آنجایی که یک ربع تا پرواز طول کشید، ماسک‌ها را برمی داشتند و در فضایی دم کرده با یکدیگر صحبت می‌کردند. در صحن حرم‌ مطهر هم به نحوه دیگری غصه خوردیم.
او با بیان اینکه«امروز صبح هم این را به رئیس جمهوری عرض کردم که یکی از نگرانی‌های عمده من عادی انگاری کرونا از سوی مردم است» تأکید کرد:  اینکه متأسفانه برخی مسئولان هم تصور کرده‌اند که کرونا تمام شده و همواره به من فشار می‌آورند که اینجا و آنجا را باز کنیم. آقایی از فلان ستاد یا فلان وزارتخانه باورشان شده که همه چیز عادی‌ است، همه جا را راه بیندازیم. فلان لیگ را راه بیندازیم و...؛ این‌طور نیست، کرونا نه تنها تمام نشده، بلکه هر لحظه ممکن است دچار پیک خطرناک شویم.
وی گفت: اکنون در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و هرمزگان گرفتار پیک هستیم. ما مرگ‌ها را به زیر ۳۰ درصد کاهش داده بودیم و این یعنی واقعاً نفس‌مان گرفته شد تا این اتفاق افتاد؛ آن هم در اوج تحریم؛ اما دیروز ۵۰ درصد از مرگ هایمان مربوط به سه استان بود. وزیر بهداشت با اشاره به برخی نگرانی‌ها از بازگشایی صحن حرم مطهر رضوی با بیان اینکه دخالتی در ساعات بازگشایی صحن حرم مطهر رضوی نخواهیم کرد، گفت: تنها چیزی که می‌خواهیم رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی و عدم برگزاری تجمعات و مراسم است. البته بعد از ۱۰ روز دوباره شرایط را ارزیابی می‌کنیم.

کپی