اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

۴ داعشی دیگر در عراق دستگیر شدند

۴ داعشی دیگر در عراق دستگیر شدند

اداره اطلاعات وزارت کشور عراق با صدور بیانیه ای از بازداشت چهار تن از عناصر گروه تروریستی داعش خبر داد.

خبرگزاری ملی عراق « نینا» به نقل از بیانیه مزبور افزود: این چهار تروریست در هدف قرار دادن نیروهای نظامی در شهر فلوجه دست داشتند.

بر اساس این گزارش که یکشنبه شب منتشر شد، نیروهای نظامی عراق همچنین در یکی از سنگرهای به جا مانده از عناصر داعشی در روستای « الحجل » واقع در منطقه « الریاض » مقدار قابل توجهی مهمات از جمله ۲۳ موشک از نوع T۱۰۰ را کشف و ضبط کردند.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی عراق همچنین یکی از تجار مواد مخدر را در یکی از هتل های بغداد در حال قاچاق مواد مخدر بازداشت کردند . این نیروها مواد منفجره و مواد مخدر کشف شده را به همراه افراد متهم بازداشت شده تحویل نهادهای ذیربط دادند.

بیانیه اداره اطلاعات وزارت کشور همچنین خاطرنشان کرد که نیروهای گشتی شعبه اطلاعات نظامی یگان دهم یکی از عناصر داعشی را در منطقه « الشیحه » رمادی مرکز استان الانبار بازداشت کردند. عنصر بازداشت شده جزو عناصر امنیتی گروه تروریستی داعش بود و تحت تعقیب قرار داشت.

طی یک ماه اخیر نیروهای امنیتی عراق عملیات متعددی را علیه نیروهای داعش در شرق و شمال و غرب این کشور انجام دادند.  

فعالیت هسته‌های پنهان گروه تروریستی داعش در عراق در ماه‌های گذشته به سبب مشکلات سیاسی ناشی از تشکیل دولت جدید و همچنین بحران شیوع «ویروس کرونا» در این کشور شدت یافته است.

گروه تروریستی داعش در روزهای گذشته فعالیت بی‌سابقه‌ای در مقایسه با یکی دو سال گذشته در مناطق شمال، غرب و شرق پایتخت عراق در استان‌های صلاح الدین، دیاله و الانبار داشته است.

شماری از رهبران سیاسی عراق در واکنش به تحرکات اخیر داعش، ضمن بیان این که این اقدامات با تحریک آمریکایی‌ها برای ادامه حضور نیروهایشان در عراق صورت می‌گیرد، خواهان بازنگری در طرح‌های امنیتی برای مقابله با این گروه تروریستی، تقویت فعالیت‌های اطلاعاتی، کنترل مرزها و انهدام هسته‌های خفته داعش شده‌اند.ایرنا

کپی