اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

خرید گندم از مرز ۲ میلیون تن گذشت

خرید گندم از مرز ۲ میلیون تن گذشت

مشاور شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی بیش از دو میلیون تن گندم کیفی از ابتدای فصل برداشت تاکنون در ۲۴ استان کشور خبر داد.

«سید محمد تقی طباطبایی» افزود: این مقدار گندم در ۲۴ استان و در قالب بیش از ۳۱۴ هزار محموله از ۱۰۲ هزار و ۷۶۴ کشاورز گندم‌کار که محموله‌های خود را به مراکز خرید تحویل داده‌اند، خریداری شده است.

وی اظهارداشت: خوزستان با خرید بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن، فارس با ۲۸۴ هزار تن و ایلام با ۱۷۵ هزار تن از استان‌های پیشتاز در خرید تضمینی گندم هستند.

مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: براساس نتایج سنجش مرکز پژوهش های غلات، افزایش کیفیت گندم‌های خریداری شده‌ی امسال به لحاظ کاهش سن‌زدگی و بهبود وضعیت افت مفید و غیر مفید از ویژگی خرید تضمینی است.

طباطبایی افزود: طی هفته گذشته ۱۸۵ هزار و ۶۸۴  تن گندم و ۱۴۵ هزار و ۴۲۵ تن آرد نانوایی یارانه‌ای، آزادپز و صنف و صنعت از طریق سامانه‌های شرکت به فروش رفته است.

۱۶۲ هزارتن دانه کلزا خریداری شد

مشاور شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان خرید تضمینی دانه‌ روغنی کلزا در کشور را ۱۶۲ هزار تن اعلام کرد و گفت: ارزش این مقدار دانه‌ خریداری شده هفت هزار و ۵۶۱ میلیارد ریال است که به صورت نقدی به کشاورزان پرداخت می‌شود.

طباطبایی با اشاره به اینکه دانه های روغنی در ۱۶ استان کشور خریداری می شود افزود: استان خوزستان با ۶۳ هزار تن، گلستان، ۵۱ هزار تن و ایلام با ۱۶ هزار تن پیشتاز خرید کلزا در کشور هستند.

وی اضافه کرد: استان گلستان قطب تولید کلزا حدود یک هفته‌ای وارد عملیات خرید شده است./ایرنا

کپی