اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

چرا اعتبارنامه تاجگردون و دلخوش در مرحله اول تأیید نشد؟

چرا اعتبارنامه تاجگردون و دلخوش در مرحله اول تأیید نشد؟

اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون و کاظم دلخوش که چندی پیش حواشی درباره آنها مطرح شد به تائید مجلس نرسید. پیشتر روح الله نجابت در توئیتی نوشته بود تعدادی از نمایندگان به اعتبارنامه این دو نماینده اعتراض کردند.

اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون و کاظم دلخوش که چندی پیش حواشی درباره آنها مطرح شد به تائید مجلس نرسید.

 غلامرضا تاجگردون و کاظم دلخوش از جمله نمایندگانی بودند که از چند روز پیش حرف و حدیث زیادی درباره اعتبارنامه آنها مطرح شد و آنطور که روح الله نجابت در توئیتی نوشت تعدادی از نمایندگان به اعتبارنامه این دو نماینده اعتراض کردند.

در جریان جلسه علنی امروز مجلس و بررسی اعتبارنامه نمایندگان وقتی نوبت به شعبه ۲ رسید که کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا نیز عضو این شعبه بود،عباس گلرو سخنگوی این شعبه اسامی نمایندگانی را که اعتبارنامه‌شان به تائید رسیده بود را اعلام می‌کرد نام کاظم دلخوش در میان آنها نبود.

غلامرضا تاجگردون نیز عضو شعبه ۱۰ بود اما نام او نیز درمیان تائید شدگان این شعبه مشاهده نشد.

توضیحات سخنگوی شعبه ۱۲ درباره اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون

سخنگوی شعبه ۱۲ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراضات چند نماینده به اعتبارنامه منتخب گچساران گفت که این شعبه در همین رابطه مکاتبه‌ای را با شورای نگهبان کرده و منتظر اعلام شورای نگهبان است.

محمد علیپور اظهار کرد: از کلیه نمایندگانی که اعتبارنامه‌شان به شعبه ۱۲ ارجاع شده بود تنها در یک مورد چند نماینده اعتراضی در خصوص اعتبارنامه جناب آقای تاج‌گردون داشتند، بعضی می‌خواهند این موضوع را به نوعی برجسته کنند و در فضای مجازی به آن دامن می‌زنند در حالی که این یک مساله‌ عادی است. در آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هم قید شده که هر نماینده می‌تواند به اعتبارنامه نماینده‌ای اعتراض کند.

وی اظهار کرد: ملاک عمل ما این است که اگر چنانچه بعد از اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان مدارک جدیدی در خصوص هر کدام از منتخبین به دست بیاید در شعبه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. در مورد آقای تاج گردون هم همین اتفاق افتاد. آقایانی که مدارکی داشتند آن را به شعبه تحویل دادند و شعبه هم برابر آیین‌نامه مدارک را عینا به شورای نگهبان داده و آنها باید اعلام کنند که آیا به این مدارک رسیدگی کرده‌اند یا موارد جدیدی است.

علیپور اضافه کرد: ما بعد از اعلام نظر شورای نگهبان پنج روز فرصت داریم که در خصوص آقای تاج گردون اظهارنظر کنیم. اگر نظر شعبه مبنی بر تایید اعتبارنامه باشد گزارش در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت و اعتبارنامه تصویب می‌شود و در غیر این صورت موضوع به کمیسیون تحقیق ارجاع خواهد شد و روال خود را طی خواهد کرد تا در صحن علنی مطرح شود.

وی در پایان اضافه کرد: بعضی‌ها می‌گویند تهدید شدیم اما واقعیت این است که شعبه به این مسائل هیچ توجهی ندارد و به وظیفه خود طبق آیین‌نامه عمل می‌کند./خبرآنلاین

کپی