اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

مرگ دردناک پیرزن کرمانشاهی منجر به 3 برکناری و بازداشت ۲ مدیر شهرداری شد

مرگ دردناک پیرزن کرمانشاهی منجر به 3 برکناری و بازداشت ۲ مدیر شهرداری شد

شهردار کرمانشاه اعلام کرد: سه نفر از مدیران شهرداری به دنبال مرگ یک زن پس از تخریب آلونک غیرمجازش در حاشیه شهر، برکنار شدند.

سعید طلوعی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: صبح امروز رییس اداره اجراییات و قایم مقام وی، همچنین مسوول امور حقوقی شهرداری منطقه سه برکنار شدند.

وی افزود: همچنین در برنامه داریم که به صورت موقت شهردار منطقه سه را نیز تعلیق کنیم.

شهردار کرمانشاه توضیح داد: اجراییات شهرداری کرمانشاه در راستای تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز به صورت قانونی عمل کرده و مرتکب تخلف نشده است.

طلوعی افزود: با این حال به منظور مشخص شدن زوایای این حادثه کمیته ای ویژه در شهرداری کرمانشاه تشکیل شده است.

۳۰ اردیبهشت یک زن آلونک نشین به نام «آسیه پناهی»، ساکن شهرک سجادیه پس از تخریب محل سکونتش و انتقال به کمپ ترک اعتیاد «چشمه سفید» کرمانشاه توسط ماموران اجراییات شهرداری، جان خود را از دست داد.

پرونده مربوط به علت مرگ این زن از سوی دادستان کرمانشاه و دستگاه قضایی، در دست بررسی قرار دارد و گزارش نهایی از طریق مراجع قانونی به اطلاع عموم خواهد رسید.


۲ مدیر شهرداری کرمانشاه بازداشت شدند

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه اعلام کرد: به دنبال فوت یک زن آلونک‌نشین در حاشیه شهر کرمانشاه ۲ نفر از مدیران شهرداری بازداشت شدند.

 ۳۰ اردیبهشت یک زن آلونک نشین به نام «آسیه پناهی»، ساکن شهرک سجادیه پس از تخریب محل سکونتش و انتقال به کمپ ترک اعتیاد «چشمه سفید» کرمانشاه توسط ماموران اجراییات شهرداری، جان خود را از دست داد.
افشین کرمی دادستان کرمانشاه عصر روز شنبه (دهم خرداد) افزود: به دنبال وقوع این حادثه صبح امروز مدیر اداره اجراییات شهرداری کرمانشاه و قایم مقام وی بازداشت شدند.
او افزود: بازداشت این افراد تا زمان تعیین تکلیف پرونده و مشخص شدن نتیجه تحقیقات همچنان ادامه خواهد داشت.
 مدیر اداره اجراییات شهرداری کرمانشاه و قایم مقام وی به همراه مسوول امور حقوقی شهرداری منطقه سه صبح امروز از سمت خود برکنار شدند و به گفته سعید طلوعی شهردار کرمانشاه، شهردار منطقه سه این شهر نیز تعلیق شد.
مرگ زن آلونک نشین کرمانشاه قتل عمد نیست
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در بخش دیگری در رابطه با تحقیقات انجام شده در این پرونده گفت: براساس نظر پزشک قانونی هیچ اثری از ضرب و شتم بر روی بدن متوفی و اندام های داخلی وی پیدا نشده است.
کرمی با تاکید بر اینکه این پرونده قتل عمد محسوب نمی‌شود، عنوان کرد: پزشک قانونی از اندام های فرد موردنظر نمونه‌برداری کرده و اکنون در حال انجام تحقیق است تا مشخص شود که این خانم بر اثر پیامدهای حاصل از اجرای حکم اجراییات فوت کرده است یا خیر؟
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز امروز از برخورد با متخلفان پرونده فوت زن آلونک نشین خبر داد و خواهان بررسی ویژه در این زمینه شد.

به دنبال مرگ آسیه پناهی، پیرزن کرمانشاهی که سعی داشت از تخریب منزلش جلوگیری کند، مدیرکل روابط عمومی شهرداری کرمانشاه در مورد ابهامات این حادثه پاسخ داد.

امیر همایون دولتشاهی مدیرکل روابط عمومی شهرداری کرمانشاه در گفت‌وگوی تلفنی با خبر تصویری ایرنا ۲۴ درباره حادثه‌ای که برای آسیه پناهی رخ داد گفت: در این اتفاق نیروهای اداره اجراییات شهرداری به همراه نیروی انتظامی حضور داشتند. در بحث ساخت‌وسازهای غیرمجاز، با توجه به تجربیات گذشته و مقاومت شدید و درگیری با کسانی که این ساخت‌وسازها را انجام می‌دهند، کارکنان اداره اجراییات مجبورند برای دفاع از خودشان و اینکه آسیبی نبینند با مقداری خشونت وارد عمل شوند اما در مورد خانم آسیه پناهی با توجه به سن ایشان، به این میزان از خشونت نیازی نبوده. دولتشاهی همچنین استفاده از گاز اشک‌آور در این ماجرا را تأیید کرد اما گفت اینکه اسپری گاز اشک‌آور علت فوت این خانم بوده یا خیر هنوز معلوم نیست؛ و منتظر اعلام نتایج پزشک قانونی و مراجع قضایی هستیم./ایرنا

---
---
---
---
---
---
---
کپی