اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

بخشی از حقوق رئیس‌جمهوری پرو به خانواده‌های داغدار کادر درمانی پرداخت شد

بخشی از حقوق رئیس‌جمهوری پرو به خانواده‌های داغدار کادر درمانی پرداخت شد

دولت پرو در چارچوب تدابیر تازه با هدف مقابله با گسترش ویروس کرونا در این کشور و مسئولیت‌پذیری اجتماعی، از کاهش بخشی از حقوق سه‌ماه دریافتی کارکنان دولت از عالیترین مقام در ریاست جمهوری تا رده‌های پایین‌تر برای کمک به خانواده‌های کادر درمانی فوت شده خبر داد.

به گزارش نشریه آب‌ث، «مارتین ویزکارا» رئیس‌جمهوری پرو و وزیران دولت در ادامه تلاش‌ها برای مقابله با ویروس کرونا و به نشانه پذیرش مسئولیت اجتماعی در شرایط بحرانی حاکم بر این کشور که با بیش از ۱۳۵ هزار مورد ابتلا، دومین کشور درگیر در منطقه آمریکای جنوبی بعد از برزیل قرار دارد، به مدت سه ماه حقوق دریافتی خود را کاهش داده و پول پس‌انداز شده را به خانواده‌های کادر درمانی فوت شده در اثر ابتلا به این ویروس اختصاص خواهند داد. 

دولت پرو با ابلاغ حکمی اعلام کرد، همه کارمندان، معاون وزیران، مدیران کل سازمان‌های دولتی، ریاست و معاونان دانشگاه‌های دولتی که حقوق دریافتی آنها ماهانه بیش از ۱۵ هزار سول(واحد پول پرو) است نیز موظف خواهند بود در ماه‌های ژوئن، ژوئیه و آگوست (تیر، مرداد، شهریور) با کاهش رقم دریافتی و در راستای تدابیر دولت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور، این مبلغ را برای کمک به خانواده‌های اعضای درمانی فوت شده اختصاص دهند.

طبق این حکم، میزان کسری حقوق برای کارمندانی که دریافتی بیش از ۲۰ هزار سول دارند، ۱۵ درصد و کسانی که رقم دریافتی‌شان بیش از ۱۵ هزار سول است، ۱۰ درصد تعیین شده است. 

بر اساس آخرین آمارها از وزارت بهداشت پرو، از ششم مارس (۱۶ اسفند) و تائید ابتلای نخستین مورد به کووید-۱۹ تاکنون، بیش از ۱۴۸ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده که افزون بر چهار هزار نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.
وخامت اوضاع در پرو به اندازه‌ای است که با وجود بحران ناشی از شیوع ویروس، خسارت ۷۰ درصدی بر بدنه اقتصاد این کشور، مردم را مجبور کرده برای تامین هزینه زندگی، از خانه‌هایشان خارج شوند./ایرنا

کپی