اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

تبریک رئیس پارلمان لبنان، ترکیه و پاکستان به قالیباف

تبریک رئیس پارلمان لبنان، ترکیه و پاکستان به قالیباف

رئیس پارلمان لبنان و ترکیه طی پیامی، انتصاب «محمد باقر قالیباف» به ریاست مجلس شورای اسلامی ایران را تبریک گفتند.

رئیس پارلمان لبنان در پیامی، انتصاب «محمد باقر قالیباف» به ریاست مجلس شورای اسلامی ایران را تبریک گفت.

پیام تبریک نبیه بری رئیس پارلمان لبنان

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در پی انتخاب «محمد باقر قالیباف» به عنوان رئیس جدید مجلس شورای اسلامی ایران پیامی برای وی فرستاد و این انتصاب را تبریک گفت.

بر اساس گزارش وبگاه لبنانی «النشره»، نبیه بری در ادامه پیام خود برای قالیباف، ملت ایران و جمهوری اسلامی، شکوفایی و پیشرفت و برای سران آن توفیق و صحت آرزو کرد.

پیام تبریک شن توپ رئیس پارلمان ترکیه

---

رئیس پارلمان ترکیه در یک گفت‌وگوی تلفنی با محمد باقر قالیباف انتخاب ایشان به ریاست مجلس ایران را تبریک گفت.

«مصطفی شن‌توپ»، رئیس مجلس ترکیه در یک گفت‌وگوی تلفنی با «محمد باقر قالیباف» انتخاب ایشان به ریاست مجلس ایران را تبریک گفت.

به نوشته روزنامه «دیلی‌صاباح» رئیس پارلمان ترکیه در این تماس تلفنی گفت: «امیدواریم جلسات پارلمان شما در دوره جدید تأثیرات مثبتی بر روابط مبتنی بر حسن همجواری میان مردم ایران و مردم کشور ما داشته باشد.»

رئیس پارلمان ترکیه خاطرنشان کرد که به دقت اقدامات ایران برای مبارزه با «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) را دنبال می‌کند./

---

رییس مجلس سنای پاکستان : قالیباف دوست دیرین ملت ماست

محمد صادق سنجرانی، رییس مجلس سنای پاکستان روز جمعه با صدور بیانیه ای از محمدباقر قالیباف به عنوان دوست دیرینه ملت پاکستان یاد کرد و انتخاب وی را با رای بالا و قاطع نمایندگان ملت ایران به ریاست مجلس شورای اسلامی ایران، تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، در بیانیه محمد صادق سنجرانی، ریاست مجلس سنای پاکستان از "فعالیت های ارزنده و تجارب گرانقدر" قالیباف در مناصب پیشین تجلیل و برای وی آرزوی موفقیت شده است.

رییس مجلس سنای پاکستان در پیام خود افزوده است: رییس جدید مجلس  شورای اسلامی، دوست دیرینه پاکستان بوده و از محبوبیت بالایی نزد ملت ایران برخوردار است و  ما آقای دکتر قالیباف را دوست نزدیک خود می‌دانیم.

رئیس مجلس سنای پاکستان همچنین با تاکید بر گسترش بیش از پیش روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران برای تعمیق صلح، ثبات و رفاه در منطقه ابراز امیدواری کرد که روابط برادرانه و نزدیک دو کشور در دوران ریاست قالیباف در مجلس شورای اسلامی بیش از گذشته تحکیم و توسعه خواهد یافت.

وی با اشاره به اهمیت همدلی و همکاری روسای مجالس دو کشور، خواستار توسعه مناسبات پارلمانی و تقویت تعاملات منطقه‌ای و جهانی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا شد و گفت: پاکستان بر ضرورت تقویت همکاری‌های دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد./

 

کپی