اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

گالری آنلاین از وجوه مهم کار تجسمی است

گالری آنلاین از وجوه مهم کار تجسمی است
‌پریسا پهلوان مدیر گالری ویستا‌

به‌خاطر شرایط ویژه‌ای که نه تنها در ایران بلکه در جهان به وجود آمد شوکی وارد شد که بر اقتصاد جهان تأثیر گذاشت. همه این شوک را پذیرفتند و بعد با آن سازگاری کردند. وقتی کرونا باعث شد گالری‌ها بسته شوند و همه جای دنیا درگیر این بیماری شد برای اولین بار تصمیم گرفتیم به‌صورت آنلاین نمایشگاه برگزار کنیم.

خیلی سریع به هنرمندان اطلاع‌رسانی کردیم و خوشبختانه یک نمایشگاه گروهی از 22 اسفند ماه تا 30 فروردین ماه در فضای مجازی برگزار کردیم. نمایشگاهی با قطع آثاری در اندازه 70*50 که آنها را به فروش گذاشتیم. هنرمندان تا 5 میلیون تومان آثارشان را قیمت‌گذاری کردند. البته جوانترها از 350 هزار تومان شروع کردند. برای من هم که برای اولین بار آنلاین کار می‌کردم جالب بود که آثار فروش رفت.

ما هر روز فروش داشتیم. 13 اثر از 13 هنرمند فروش رفت و هنوز هم فروش می‌رود. آثار بهزاد‌شیشه گران و کامبیز درم بخش هم که از پیشکسوتان بودند همان اوایل فروش رفت. اکنون متوجه شدم که بخش آنلاین از وجوه مهم کار من است و باید زیرساخت‌های آن را تعریف و مهیا کنم. اولین پروژه آنلاین ما گویش ویستا خواهد بود که در صفحه گالری گذاشتیم و خیلی هم مورد استقبال قرار گرفت و پروژه بعدی با هنرمندان تماس می‌گیریم. هنرمندانی که آثارشان قبلاً فروش رفته و از آنها می‌خواهیم که خود منتخبی از آثار‌شان را در اختیار ما بگذارند اولین کسی که تماس گرفتیم استاد بهزاد شیشه گران بود که البته مخاطبان بسیاری هم دارد و این اقبال نصیب ما شد که با این همه استقبال خوب مخاطب روبه‌رو شدیم.

کپی