اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

اعزام گردان بلیات ارتش برای مهار آتش‌سوزی خسرج

اعزام گردان بلیات ارتش برای مهار آتش‌سوزی خسرج

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از اعزام گردان بلیات تیپ ۳۹۲ زرهی برای مهار آتش سوزی جنگل های خسرج خوزستان خبر داد.

 امیر سرتیپ «نوذر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در ادامه روند مهار آتش‌سوزی جنگل‌های خوزستان از روز گذشته گردان بلیات تیپ 392 زرهی با حضور در مناطق جنگلی خسرج به مهار آتش‌سوزی پرداخت.

وی افزود: به درخواست فرماندار شهرستان حمیدیه مبنی بر کمک‌رسانی به مهار آتش جنگل‌های خسرج در اطراف این شهرستان گردان بلیات تیپ 392 زرهی خوزستان با اعزام یک تیم کامل و نیروی انسانی مجرب  به منطقه در مهار آتش‌سوزی اقدام کرد.

امیر نعمتی با اشاره به اینکه طرح مردم‌یاری از جمله برنامه‌های ارتش در کمک به ستاد بحران است، خاطرنشان کرد: از روزهای گذشته که برخی از جنگل‌های استان کهگلویه و بویراحمد و بخشی از جنگل‌های استان خوزستان دچار حریق شد تیم‌های بلیات نیروی زمینی ارتش در قالب طرح مردم‌یاری به همراه دیگر ارگان‌ها جهت مهار آتش وارد عمل شدند و در مهار آتش نقش موثری را داشته‌اند.

امیر نعمتی ادامه داد: پایگاه هوانیروز مسجد سلیمان در این حادثه از ابتدای حریق جنگل‌ها در این دو استان حضور دارد و با بیش از ده‌ها سورتی پرواز در مهار آتش‌سوزی اقدامات خوبی را از خود به نمایش گذاشته‌اند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه مراتع طبیعی متعلق به تمام مردم است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که آتش‌سوزی جنگل‌ها ادامه داشته باشد نیروهای جان برکف ارتش با هماهنگی ستاد بحران استان حضور خواهند داشت و به مهار آتش‌سوزی خواهند پرداخت./ تسنیم 

آتش بی توجهی بر پیکرطبیعت جنوب کشور /کوه سیاه بوشکان در اسارت آتش

 

 

کپی