اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

استراماچونی جزو 10 مربی ناموفق یک دهه گذشته سری‌آ

استراماچونی جزو 10 مربی ناموفق یک دهه گذشته سری‌آ

سرمربی سابق استقلال جزو 10 مربی ناموفق یک دهه گذشته سری آ ایتالیا انتخاب شد.

سایت «90 مین» امروز در گزارشی به معرفی 10 مربی بد یک دهه گذشته سری آ ایتالیا پرداخت که در دروان مربیگریشان در این لیگ نتایج خوبی کسب نکردند و در نهایت برکنار شدند.

آندره استراماچونی، سرمربی سابق استقلال که در فصل 2011-2012 هدایت اینتر را برعهده داشت ولی نتوانست نتایج رضایت بخشی کسب کند جزو این مربیان ناموفق سری آ در یک دهه گذشته قرار گرفت.

این رسانه انگلیسی درباره سرمربی ایتالیایی، گفت: استراماچونی مربی جوان سابق اینتر است. او در ابتدا در پایان فصل 2011-2012 کارش را آغاز کرد. اما عملکرد او کمتر از فاجعه نبود. او در نیم فصل اول نتایج خوبی کسب کرد و اینتر در رده سوم قرار گرفت ولی در نیم فصل دوم نتایج بدی کسب کرد. استرا از 19 بازی باقی مانده لیگ 10 بازی را شکست خورد. اینتر در آن فصل در رده نهم ایستاد و بعد از 15 سال برای اولین سهمیه اروپایی کسب نکرد.

10 مربی ناموفق دهه گذشته سری آ عبارتند از: ازبیو دی فرانچسکو(ساسولو)، استراماچونی(اینتر)، مارکو جیامپائولو(میلان)، ونتورا(کیه وو)، دل نری(یوونتوس)، فلیپه اینزاگی(میلان)، آلبرتو مالسانی(ساسولو)، فرانک دی بوئر(اینتر)، وینچنزو مونتلا(فیورنتیا) و گاستپرینی(اینتر) هستند./ فارس

کپی