اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

شنای مرگبار 2 جوان در زرینه رود بوکان

شنای مرگبار 2 جوان در زرینه رود بوکان

۲ فرد ۳۵ و ۱۷ ساله از اعضای یک خانواده در حین شنا در رودخانه زرینه‌رود شهرستان بوکان روز گذشته غرق شدند.

سیدطاها قاسمی مسوول فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ بوکان گفت: این حادثه عصر روز گذشته روی داد که پس از تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی بوکان مبنی بر غرق‌شدگی ۲ نفر در این رودخانه و در نزدیکی روستای «قشلاق» بلافاصله آمبولانس مرکز جاده‌ای روستای جوانمرد از توابع بخش سیمینه به محل اعزام شد.

وی افزود: هنگام رسیدن آمبولانس، هر۲ نفر دچار ایست قلبی تنفسی شده بودند که بلافاصله اقدامات پیشرفته احیای قلبی ریوی توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی برروی آنها انجام شد اما متاسفانه هر ۲ نفر جان خود را از دست داده بودند.

وی علت غرق شدن این افراد را سقوط در آب و آشنا نبودن به فنون شنا اعلام کرد.

 یکی از افراد غرق شده ۳۵ ساله ساکن بوکان و دیگری عموزاده وی ۱۷ ساله ساکن شهرستان اشنویه بودند.

این نخستین حادثه غرق‌شدگی در رودخانه زرینه در این شهرستان در سال جاری است؛ با آغاز فصل گرما بسیاری از مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان علاقه‎‌مند به تفریح و شنا به آب رودخانه‌ها و سدها روی می‌آورند که در برخی از موارد موجب بروز حوادث جبران‌ناپذیری می‌شود.

با وجود هشدارهای آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی مبنی بر ممنوعیت شنا، هرساله شاهد غرق شدن تعدادی از از مردم در رودخانه ها و منابع آبی استان هستیم.

زرینه‌رود با طول ۳۰۲ کیلومتر یکی از طویل‌ترین و پرآب‌ترین رودهای شمال غرب کشور است که از کوه‌های چهل چشمه در سقز سرچشمه می‌گیرد و پس از گذر از شهرستان‌های بوکان، شاهین‌دژ و میاندوآب در جنوب دریاچه ارومیه با تشکیل یک دلتای وسیع به عرض حدود ۱۰ کیلومتر در مراتع باتلاقی تالاب قره قشلاق به دریاچه ارومیه می‌ریزد./ ایرنا 

شنای مرگبار مرد چوپان درسد خاکی

 

کپی