اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پیش بینی هواشناسی در سه روز آینده: بارش‌های پراکنده و وزش باد در برخی نقاط

پیش بینی هواشناسی در سه روز آینده: بارش‌های پراکنده و وزش باد در برخی نقاط

کارشناس سازمان هواشناسی کشور به تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور پرداخت.

امین حسین نقشینه  به تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور پرداخت و گفت: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب امروز جمعه در سواحل غربی دریای خرز، ارتفاعات دامنه‌های البرز غربی بارش پراکنده گاهی همراه با وزش باد و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین بخش‌هایی از شمال غرب کشور هم با بارش‌های پراکنده باران همراه با وزش باد شدید موقتی روبه‌رو خواهند بود. همچنین برای غرب و دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس رشد ابر رخ خواهد داد.

نقشینه تصریح کرد: فردا شنبه سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و ارتفاعات دامنه البرز با وزش باد، با بارش‌های پراکنده و گاهی رعد و برق روبه‌رو می‌شوند.

وی ادامه داد: از روز یکشنبه تا روز سه شنبه جوی به نسبت پایدار را در سراسر کشور خواهیم داشت.

نقشینه خاطرنشان کرد: در دو روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل در برخی ساعات با وزش شدید باد روبه‌رو می‌شوند که با افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید همراه است.

وی ادامه داد: همچنین انتظار داریم که همین شرایط در جنوب غرب و غرب به ویژه استان‌های خوزستان و ایلام با وزش باد روبه‌رو می‌شوند که با افزایش گرد و خاک همراه است.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: اهواز فردا و پس فردا با کاهش دمای بیشینه روبه‌رو می‌شود و فردا بعدازظهر شمال خلیج فارس و روز یکشنبه شمال و بخش‌های مرکزی خلیج فارس مواج و متلاطم خواهند بود.

وی با بیان اینکه انتظار داریم که دریای خزر هم در این مدت مواج باشد، تصریح کرد: تهران امروز بعدازظهر با آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد روبه‌رو خواهد شد./میزان

کپی