اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

فرمانده سپاه ولی عصر (عج) خوزستان خبر داد:

افزودن ۲۰ تانکر آب برای تامین آب منطقه غیزانیه

افزودن ۲۰ تانکر آب برای تامین آب منطقه غیزانیه

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان گفت: یکی از موضوعاتی که مردم منطقه غیزانیه به آن نیاز دارند، تانکرهای آب است که در بخشی از این موضوع ما کمک کردیم و گروه‌های جهادی در خدمت مردم آمدند و از فردا نیز ۲۰ تانکر به تانکرهای موجود اضافه خواهد شد.

سردار حسن شاهوارپور امروز (۸ خرداد ) در غیزانیه اظهار کرد: غیزانیه منطقه‌ای با حدود ۸۵ روستا در شرق شهرستان اهواز واقع شده است. مدتی است که مردم این منطقه که عموما دامدار و کشاورز هستند، مشکلات آب دارند. سیستم لوله کشی آب این منطقه فرسوده است و کفایت آب شرب و آب دام آن‌ها را نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: کارهایی از سال ۹۵ پیگیری شده و بنا بود آب این منطقه تقویت شود که در دو فاز تعریف شده است؛ در فاز اول ۲۴ کیلومتر از رودخانه کارون به منطقه سفیره منتقل می‌شود که لوله آن کامل شده و تا دو هفته آینده به بهره برداری می‌رسد. فاز دوم ۲۸ کیلومتر است که ۶ کیلومتر لوله تامین شده و مابقی آن مانده است.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (ع) خوزستان تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که مردم این منطقه به آن نیاز دارند، تانکرهای آب است. در بخشی از این موضوع ما کمک کردیم و گروه‌های جهادی در خدمت مردم آمدند و از فردا، جمعه نیز ۲۰ تانکر به تانکرهای موجود اضافه خواهد شد.

شاهوارپور افزود: نقطه‌ای که ما در آن مستقر هستیم دورترین منطقه غیزانیه است که مشکلات بیشتری دارد و چند روستا شبکه آب ندارند که با کمک گروه‌های جهادی بنا داریم مشکل آب را با طرحی که آب و فاضلاب ارائه می‌دهد، حل کنیم.

وی بیان کرد: در گذشته این روستاها چاه داشتند که اکنون آب آن شور شده و نیاز به بررسی دارد، چون دام نیاز به آب دارد. اگر بررسی صورت گیرد و عمق چاه بیشتر شود، مشکلات مردم کمتر می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان تصریح کرد: ما جلساتی را با مدیر آب و فاضلاب استان، معاون عمرانی استانداری و مسئولین محلی تشکیل دادیم و قول دادند که بخشی از کار که برعهده آن‌ها است را حتما انجام دهند. علاوه بر این با مدیرعامل نفت و فولاد ارتباط گرفتیم تا برای تامین آب از طریق تانکر کمک کنند.

وی در پایان گفت: همچنین با فرمانده کل سپاه ارتباط گرفتیم چون بخشی از مشکلات، لوله‌های بزرگی هستند و امیدواریم بتوانیم از قرارگاه خاتم الانبیا کمک بگیریم و برای بخشی از فاز دوم کمک و مشکلات منطقه به زودی حل شود./ ایسنا

کپی