اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

پیام های تبریک به محمدباقر قالیباف

پیام های تبریک به محمدباقر قالیباف

جمعی از مقام‌های کشوری و لشکری انتخاب محمدباقر قالیباف را به ریاست دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تبریک گفتند.

علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی، ‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجی،  دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیام های جداگانه ای انتخاب قالیباف به ریاست مجلس را تبریک گفتند. 

پیام تبریک لاریجانی 

لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در دوره‌های هشتم، نهم و دهم روز پنجشنبه با صدور پیامی خطاب به محمدباقر قالیباف، انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت.

در متن پیام تبریک لاریجانی خطاب به محمدباقر قالیباف آمده است: انتخاب جنابعالی را که از فرماندهان دفاع مقدس و از مدیران زحمتکش در عرصه های مختلف نظام بوده اید، به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی تبریک عرض می کنم. برای شما و سایر نمایندگان مجلس آرزوی موفقیت دارم.

پیام تبریک ظریف 

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با صدور پیامی انتخاب محمدباقر قالیباف به عنوان رییس مجلس یازدهم را تبریک گفت.

وی در این پیام خطاب به محمدباقر قالیباف افزود: اینک که جنابعالی با رأی اعتماد قاطع نمایندگان معزز یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ریاست مجلس شورای اسلامی انتخاب شده اید، مایلم با تبریک صمیمانه این انتخاب، توفیقات روزافزون آن برادر عزیز را در خدمت به جمهوری اسلامی ایران از خداوند قادر متعال طلب کنم.

ظریف در این پیام تاکید کرد: اطمینان دارم وزارت امور خارجه در مسیر خدمت به مردم بزرگوار این مرز و بوم، پاسداری از تمامیت ارضی و امنیت ملی، اعتلای منافع کشور و پیشبرد دیگر اهداف بلند انقلاب اسلامی در حوزه سیاست خارجی، همچون همیشه از همراهی، همفکری و نظارت و نقد مشفقانه مجلس شورای اسلامی بهره مند خواهد بود.

واعظی انتخاب قالیباف به ریاست مجلس را تبریک گفت

متن پیام محمود واعظی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر گرامی جناب آقای دکتر قالیباف

انتخاب شایسته جناب عالی از سوی منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به سمت ریاست مجلس را صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم.

بی شک، تجارب ارزشمندتان که حاصل همگامی با رزمندگان والا مقام دفاع مقدس و مدیریت کلان کشور در سطوح مختلف است، پشتوانه مناسبی در سنگر جدید خواهد بود.

امید است در سایه درایت و تدابیر رهگشای مقام معظم رهبری، در هدایت خانه ملت و تعامل نزدیک و وحدت بخش دولت و مجلس در ابعاد گوناگون در این فصل نوین همکاری مشترک، بیش از پیش شاهد همکاری و پیشرفت و آبادانی کشور و آرامش و رفاه مردم فهیم ایران عزیز باشیم.

عزت، سربلندی و توفیقات جنابعالی، اعضای محترم هیئت رئیسه  و همه منتخبان ملت را در  تحقق ارزش های اسلامی و پیشبرد اهداف و برنامه های مجلس شورای اسلامی به ویژه در سال جهش تولید، از درگاه خداوند رحمان مسالت دارم.

                       محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور

حسام الدین آشنا: دعای رفقای شهیدِ قالیباف بدرقه راهش باد

مشاور رئیس جمهوری با اشاره به انتخاب محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بار سنگینی بر دوش سردار قالیباف نهاده‌ شده‌ است؛ دعای رفقای شهیدش بدرقه راهش باد.

حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری با اشاره به انتخاب محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:

«‏بار سنگینی بر دوش سردار قالیباف نهاده‌شده‌است.

دعای رفقای شهیدش بدرقه راهش باد.»

تبریک معاون امورمجلس رییس جمهوری 

حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی انتخاب محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام معاون امور مجلس رئیس جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر قالیباف

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام واحترام، انتخاب شایسته جنابعالی را به عنوان رئیس یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی نمایندگان محترم مردم ،صمیمانه تبریک عرض نموده ،توفیقات شما را در خدمت به نظام جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران تحت رهبری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از خداوند جل و اعلا مسالت دارم.

امیدوارم با همکاری و تعامل حداکثری دولت و مجلس اتفاقات مبارکی برای کشور رقم بخورد و به فرموده رهبر فرزانه انقلاب ،انشاالله مجلس نقطه امید مردم و نقطه اتکا مجریان خواهد گردید.

همانگونه که ریاست محترم جمهور اعلام کردند دولت از مجلس طلب همکاری نموده این   معاونت آمادگی خود را در جهت تعامل برادرانه با جنابعالی و نواب محترم هیات رئیسه گرامی و نمایندگان شریف اعلام می دارد.

حسینعلی امیری

معاون امور مجلس رئیس جمهور


 

پیام تبریک رئیسی، رئیس قوه قضائیه

جناب آقای محمد باقر قالیباف دامت تاییداته

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

انتخاب جنابعالی بعنوان رئیس مجلس شورای اسلامی با رای اکثریت قاطع نمایندگان مجلس که نشانه وحدت و همدلی منتخبین ملت می‌باشد را تبریک عرض می‌نمایم.

قوه قضائیه در مسیر تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی و اجرای رهنمودها و تدابیر حکمیانه رهبر فرزانه انقلاب آمادگی خویش را در جهت تعامل برادرانه با مجلس برخاسته از آراء مردم اعلام و امیدوار است در پرتو این تعامل و همکاری و با شناخت درست شرایط و اولویت‌های کشور مجلس یازدهم بتواند با قانونگذاری صحیح و اعمال نظارت‌های قانونی و موثر و کارآمد نسبت به مرتفع نمودن مشکلات جامعه و مردم به وِیژه در حوزه اقتصاد و فرهنگ و از بین بردن زمینه‌های فساد نقش موثر تری ایفا نماید.

دوام توفیقات جنابعالی و اعضا محترم هیئت رئیسه و عموم نمایندگان را در سایه هدایت و توفیق الهی از درگاه ایزد منان مسالت می‌نمایم.

سید ابراهیم رئیسی

پیام تبریک سرلشکر حسین سلامی 

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین الحاق بیش از ۱۰۰ فروند شناور به نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه امروز ساحل خلیج فارس شاهد جشن میلاد یک قدرت جدید است، گفت: آنچه  امروز در نیروی دریایی و در قالب الحاق شناورهای جدید برگزار می‌شود، جلوه کوچکی از اثر شکوهمندی جهش تولید در قدرت دفاع دریایی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه اراده استفاده از قدرت برای در هم شکستن دشمن، حکمت به کارگیری قدرت و  قدرت فیزیکی از ارکان مهم قدرت به شمار می روند، افزود: در بسیاری از کشورها که صاحب قدرت بزرگ هستند حکمت به کارگیری ضعیف است ، منطق و تدبیر برای به کارگیری قدرت ناتوان است ؛  قدرت به ضد خود تبدیل می شود و نه تنها عامل سعادت نمی‌شود بلکه هزینه ها را بالا می برد؛ دقیقا شبیه آنچه ما در مورد آمریکا می بینیم.

فرمانده کل سپاه آمریکا را کشوری با سازه های گسترده از قدرت مادی اما  فاقد حکمتی درست برای به کار گیری توصیف و تصریح کرد: همگان شاهدند که امروز امریکا هر چه قدرت را به کار می گیرد نتیجه اندک و شکست های بیشتری را متحمل می‌شود. اما به فضل الهی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ترکیب موزون و دل انگیز و زیبای اراده و حکمت درهم آمیخته و بارها در مقاطع مختلفی از تاریخ این اراده ظهور پیدا کرده است

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه ما صاحب اراده ایم و در مقابل هیچ دشمنی کرنش نمی‌کنیم، گفت: پیشروی در عین دفاعی بودن ذات کار ما است؛ دفاع منطق ما در جنگ است اما به معنای انفعال در برابر دشمن نیست؛ دفاع ما راهبردی  و تاکتیک ما تهاجمی است و این را در میدان نشان دادیم.

وی در ادامه تصریح کرد: عرصه مواجهه ما با دشمنان عرصه اراده رهبری حکیم، خردمند و فرزانه ما در استحکام قدرت درونی ملت برای تعقیب دشمنان است  و این اراده با حکمت همراه است و قدرت با ضابطه‌ای حساب شده، هدف های دقیق و آرمان‌های معین به کار گرفته می‌شود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما امروز نه تنها با تولید قدرت، بلکه تولد قدرت در قدرت دفاعی ایران اسلامی مواجهیم گفت: ما روز به روز نو می شویم و با آرایه های متنوعی از قدرت مواجه هستیم؛  تولد قدرت به معنای میلاد نسل‌های جدید از قدرت در عرصه دفاع است و آنچه  امروز شاهد آن هستیم ترکیبی از تولید و تولد قدرت است.

وی با تاکید بر اینکه می‌خواهیم قلمرو قدرت دفاعی خود را تا دوردست امتداد دهیم  اظهار کرد: نیروی دریایی ما امروز مأموریت دارد تا دامنه قدرت تأثیر دفاع دریایی انقلاب و نظام را تا جایی که به دفاع اطمینان‌بخش از استقلال و تمامیت ارضی و حفظ منافع دریایی و تعقیب و انهدام دشمن در دوست دور دست برسیم ، امتداد دهد.

فرمانده کل سپاه در پایان تصریح کرد: در شرایط سختی که جهان درگیر پدیده کرونا است و قدرت ها برابر این پدیده از خود نمایش آبرومندانه نشان نداده‌اند ؛ ملت ایران هم قدرت می سازد، هم بیماری را مهار می کند و هم در کمال ثبات سیاسی و امنیت مثال زدنی و آرامش ذهنی مجلس یازدهم ایجاد می شود ؛ در عین حال شاهد شکوه جدید در تولید و تولد قدرت دفاعی هستیم که نشان‌دهنده  عظمت انقلاب اسلامی و نظام  و نیروی قدرتمند دفاعی است و تمامی این دستاوردهای ارزشمند در فضای تحریم و با تکیه به توان متخصصان داخلی به دست آمده است.

پیام تبریک امیر سرتیپ حاتمی 

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در پیامی انتخاب محمدباقر قالیباف به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی را به وی تبریک گفت.
وی در این پیام خطاب به محمد باقر قالیباف تاکید کرد: انتصاب جناب عالی را به عنوان ریاست قوه مقننه از سوی خود و خانواده بزرگ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تبریک و تهنیت عرض می کنم.
امیر حاتمی تاکید کرد: مواجهه با چالش ها و تلاش مشترک برای حل مشکلات در شرایط مواجهه با دشمنان نظام اسلامی،  فصل نوینی از فعالیت ها، افزایش همکاری ها، هم افزایی و توسعه روابط میان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مجلس شورای اسلامی ایران را می طلبد که باید بر آن تاکید و با درایت جناب عالی و نمایندگان مردم شریف ایران در مجلس شورای اسلامی همچون گذشته آن را استمرار بخشیم.
وی تصریح کرد: توفیق روزافزون جنابعالی و همه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ایران را از درگاه خداوند متعال مسالت می کنم.

پیام تبریک رییس سازمان اوقاف و امور خیریه به قالیباف

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی آغاز به کار مجلس یازدهم و انتخاب محمدباقر قالیباف را به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.

در پیام تبریک رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه آمده است: مجلس شورای اسلامی برخاسته از کنه وجود و ذات انقلاب اسلامی و نشان‌دهنده به فعلیت رسیدن مردم‌سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

خاموشی در این پیام افزود: خدا را شکر می‌کنم که در گام دوم انقلاب اسلامی به رغم همه تهدیدها و دسیسه‌های نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با موفقیت برگزار شد تا خواب و خیال و آرزوی همه آنان که برای به سر آمدن عمر انقلاب اسلامی لحظه‌شماری می‌کنند، به سرابی دست‌نایافتنی مبدل شود.

در این پیام تاکید شده است: سازمان اوقاف و امور خیریه با اهداف و برنامه‌هایی همچون ارتقای بهره‌وری اقتصادی و ساماندهی موقوفات، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، دوری از تصدی‌گری و نصب امین برای موقوفات، پررنگ تر و فعال‌تر کردن امور خیریه، ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی توسط امامزادگان و بقاع متبرکه و در این میان مواجهه با برخی از خلاهای قانونی زمینه‌ها و بسترهای فراوانی برای همکاری و تعامل با مجلس شورای اسلامی دارد.

رییس سازمان  اوقاف و امور خیریه در این پیام تصریح کرده است: این جانب ضمن تقدیر و تشکر از نمایندگان و هیات رئیسه سابق مجلس شورای اسلامی، آغاز به کار مجلس یازدهم و انتخاب برادر ارجمند؛ دکتر محمدباقر قالیباف را به عنوان رئیس این مجلس، تبریک می‌گویم و امیدوارم بتوانیم در این دوره جدید بیش از گذشته از ظرفیت‌های متقابل سازمان اوقاف و امور خیریه و مجلس شورای اسلامی استفاده کنیم.

پیام تبریک رییس ستاد کل نیروهای مسلح به قالیباف
رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی با تبریک انتصاب محمد باقر قالیباف به سمت ریاست یازدهمین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می‌رود با مدیریت حضرتعالی و همراهی نمایندگان مردم در مجلس یازدهم روند تقویت بنیه دفاعی و تصویب و اصلاح قوانین مرتبط ماموریت خطیر نیروهای مسلح با اولویت و سرعت بالاتر از قبل مورد عنایت قرار گیرد.
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در این پیام خطاب به قالیباف تاکید کرد: انتصاب شایسته جنابعالی به سمت ریاست یازدهمین مجلس شورای اسلامی که دلالت بر توانمندی ها و قابلیت های آن برادر عزیز برای نقش آفرینی های موفق در این سنگر خطیر و راهبردی دارد، را تبریک عرض می کنم.
سرلشکر باقری تاکید کرد: بی شک تجارب ارزنده و متمادی آن برادر گرانقدر در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن در حوزه فرماندهی و مدیریت نیروهای مسلح و عرصه‌های اجتماعی و شهری به مدد ایمان، تقوا و رویکرد جهادی و انقلابی، پشتوانه مطمئن و راهگشایی است که می تواند موجب حرکت پرشتاب  مجلس شورای اسلامی در مسیر اجرای انتظارات مقام معظم رهبری به ویژه در انجام وظیفه قانونگذاری با شناخت درست از شرایط و اولویت‌های اقتصادی و فرهنگی کشور و انجام مناسب وظیفه نظارتی مجلس با رعایت تقوا و انصاف و اجتناب از حب و بغض های شخصی و جناحی را رقم زند.
وی تصریح کرد: انتظار می‌رود با مدیریت حضرتعالی و همراهی نمایندگان محترم مردم در مجلس یازدهم روند تقویت بنیه دفاعی و تصویب و اصلاح قوانین مرتبط ماموریت خطیر نیروهای مسلح با اولویت و سرعت بالاتر از قبل مورد عنایت قرار گیرد.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح در این پیام افزود: دوام توفیق جنابعالی و یکایک نمایندگان محترم مجلس یازدهم تحت عنایت حضرت ولی عصر (عج) و تبعیت از منویات و رهنمودهای حکیمانه مقام عظمای ولایت و رهبری حضرت امام خامنه‌ای عزیز را از ذات اقدس کبریایی مسالت دارم.

پیام تبریک رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

محمد مخبر با ارسال پیامی انتخاب محمدباقر قالیباف توسط نمایندگان ملت به عنوان رییس جدید مجلس شورای اسلامی را به وی تبریک گفت.
در پیام مخبر خطاب به محمدباقر قالیباف آمده است: کسب رأی نمایندگان محترم ملت شریف ایران و انتخاب جنابعالی که از فرماندهان سال های پرافتخار دفاع مقدس و از خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستید به عنوان ریاست مجلس شورای اسلامی، نشان از شایستگی، توان بالای علمی و مدیریتی و تعهد شما دارد.
وی در این پیام تاکید کرد: بی تردید اعتماد ارزشمند نمایندگان محترم و تجارب ارزنده جنابعالی در سالهای پیشین خدمت ، سرمایه‌ای بزرگ و مبارک است که انشاالله یاری‌گر جنابعالی در انجام موفق مسئولیت خطیری که بر عهده گرفته‌اید خواهد بود  مخبر تصریح کرد: اینجانب ضمن عرض تبریک مزید توفیقات جنابعالی را از درگاه ایزد منان مسألت می کنم.

پیام تبریک شمخانی به قالیباف 

دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی انتخاب دکتر محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی را به وی تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف
سلام علیکم
اعتماد نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به جناب عالی و انتخاب شما به ریاست مجلس را صمیمانه تبریک می گویم.
از خداوند سبحان دوام توفیقات شما را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئلت می کنم و آرزومند موفقیت جنابعالی در پیگیری و تحقق مطالبات جمهور و منویات مقام معظم رهبری هستم.

تبریک فرمانده کل ارتش به قالیباف

متن پیام امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش به این شرح است:


«بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند، جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف
سلام علیکم

انتخاب شایسته جنابعالی با رأی قاطع نمایندگان منتخب مردم به عنوان رئیس قوه مقننه در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی را که نشانگر تعهد و تجارب ارزشمند شما در مسیر خدمت رسانی به ملت شریف ایران اسلامی است، تبریک عرض می‌نمایم.

امیدوارم در این مسئولیت خطیر با روحیه جهادی و شجاعانه که برگرفته از فرهنگ ایثار و مقاومت اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس است؛ در مسیر تحقق تدابیر و رهنمودهای نورانی رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معزز کل قوا، حضرت امام خامنه‌ای عزیز(مدظله‌العالی) ظل توجهات خاصه امام عصر (عجل الله تعالی فرجه شریف) در تشکیل و اداره مجلس انقلابی و در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیروز و سربلند باشید. ان‌شاءالله.»

پیام وزیر دفاع 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع، متن پیام بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
برادر گرامی جناب آقای دکتر محمد باقر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم

انتصاب جناب عالی را به عنوان ریاست قوه مقننه از سوی خود و خانواده بزرگ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

مواجهه با چالش‌ها و تلاش مشترک برای حل مشکلات در شرایط مواجهه با دشمنان نظام اسلامی،  فصل نوینی از فعالیت ها، افزایش همکاری‌ها، هم افزایی و توسعه روابط میان وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح و مجلس شورای اسلامی ایران را می طلبد که باید بر آن تاکید و با درایت جناب عالی و نمایندگان محترم مردم شریف ایران در مجلس شورای اسلامی همچون گذشته آن را استمرار بخشیم.

توفیق روز افزون جنابعالی و  همه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ایران را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

سرتیب ستاد امیر حاتمی»/ایرنا ایسنا

کپی