اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

واکنش سیاستمدار ونزوئلایی به ورود چهارمین نفتکش ایرانی به کشورش

واکنش سیاستمدار ونزوئلایی به ورود چهارمین نفتکش ایرانی به کشورش

رهبر حزب سوسیالیست ونزوئلا همزمان با رسیدن محموله‌های سوختی ایران به این کشور در سایه تحریم آمریکا، ضمن تأکید بر رابطه برادرانه ایران و ونزوئلا گفت، مردم دو کشور مسیر آزادی را در پیش گرفته‌اند.

«دیوسدادو کابلو» رهبر حزب سوسیالیست ونزوئلا روز گذشته (چهارشنبه) با حمایت از افزایش همکاری های اخیر ونزوئلا و ایران تصریح کرد که مردم ایران و ونزوئلا مردمی هستند که مسیر آزادی را در پیش گرفته‌اند.

وی روز گذشته (چهارشنبه) با ورود چهارمین نفتکش از مجموعه ناوگان اعزامی ایران به ونزوئلا که حامل سوخت برای این کشور آمریکای جنوبی است،  گفت که دوستی میان ایران و ونزوئلا برپایه رابطه برادرانه است.

وی در برنامه تلویزیونی «ال مازو داندو» (EL Mazo Dando) روابط میان ایران و ونزوئلا محدود به حاکمان و رهبران دو کشور نیست و فراتر از روابط دوستانه رؤسای جمهور دو کشور است و گرچه روابط دوستانه دو کشور در دوران ریاست‌جمهوری «محمود احمدی نژاد» و «هوگو چاوز» شکوفا شد اما در دوران فعلی ریاست‌جمهوری «حسن روحانی» و «نیکلاس مادورو» نیز روابط میان تهران و کاراکاس بر پایه روابط دوستانه و برادرانه‌ ادامه یافت.

کابلو سپس ادامه داد: « این مردم هستند که سرنوشت و راه خود را انتخاب می‌‌کنند. مردمی بوده‌‌اند که در مسیر انقلاب قرار گرفتند و متاسفانه با سختی‌هایی مواجه شدند تا اینکه به مسیر آزادی بازگشتند. این اتفاق اجتناب ناپذیر است و هر جایی ممکن است رخ دهد. مردم بدی در ایالات متحده زندگی نمی‌کنند. مورد بد آن است که حاکمان آنجا به فکر منافع شرکت‌ها هستند».

چهارمین نفتکش از مجموعه ناوگان اعزام ایران به ونزوئلا که حامل سوخت برای ونزوئلا است روز گذشته  (چهارشنبه) به کارائیب رسید.

هفته پیش، پنج نفتکش فاکسون، فورچون،پتونیا و فارستو کلاول از تنگه جبل‌الطارق به مقصد آمریکای لاتین عبور کردند و به سمت ونزوئلا حرکت کردند.

دو روز پیش، نفتکش فورچ و چند ساعت بعد از آن نفتکش فارست وارد آب های ونزوئلا شدند. نیروی دریایی ونزوئلا هر دو نفتکش را تا بندر «ال پالیتو» اسکورت کرد.

طارق العیسمی، وزیر نفت ونزوئلا رسما محموله نفتکش ایرانی «فورچون» را تحویل گرفت./فارس

کپی