اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پوتین و محمد بن سلمان تلفنی گفتگو کردند

پوتین و محمد بن سلمان تلفنی گفتگو کردند

کرملین از رایزنی تلفنی رئیس جمهوری روسیه با ولیعهد عربستان در خصوص بازار انرژی خبر داد.

به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، کاخ کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی رایزنی تلفنی داشته است و دو طرف در جریان این تماس به بررسی وضعیت بازار جهانی انرژی پرداختند و بر اهمیت توافقنامه اوپک پلاس تاکید کردند.

کرملین همچنین اعلام کرد که پوتین و محمد بن سلمان بر سر افزایش هماهنگی‌های بیشتر درباره کاهش سطح تولید نفت خام به اتفاق‌نظر رسیدند.
رئیس جمهوری روسیه و ولیعهد عربستان در جریان این تماس تلفنی در خصوص همکاری دوجانبه نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

براساس بیانیه کرملین دو طرف درباره افزایش همکاری‌ها در زمینه کاهش تولید نفت توافق کردند. این تماس تلفنی و توافق دو طرفه دو هفته پیش از یک نشست جهانی نفت صورت گرفت.

کرملین اعلام کرد ولیعهد سعودی و رئیس‌جمهوری روسیه بر ضرورت همکاری‌های مشترک با هدف اجرای توافقات ماه آوریل در چارچوب مجموعه اوپک پلاس برای کاهش روند تولید نفت تاکید کردند.

شاهزاده محمد بن سلمان و ولادیمیر پوتین وزارت انرژی دو کشور را مسئول تقویت همکاری‌های دوجانبه قرار دادند.

کشورهای صادرکننده نفت در قالب اوپک و تولیدکنندگان خارج از اوپک به رهبری روسیه در ماه آوریل توافق کردند تولید جهانی نفت را در ماه‌های مه و ژوئن روزی ۱۰ میلیون بشکه کاهش دهند تا به رکود بازارهای نفت جهان که به شدت دچار پیامدهای زیانبار کرونا شده‌اند، نجات دهند.

براساس برنامه‌ریزی انجام شده سازمان اوپک و تولیدکنندگان غیراوپک در هفته دوم ماه ژوئن نشستی ویدئویی برگزار کرده و سیاست‌های تولید نفت را به بحث و گفتگو می‌گذارند./ایسنا

کپی