اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

وزیر دفاع چین: «روحیه جنگندگی» خود را تقویت می کنیم

وزیر دفاع چین: «روحیه جنگندگی» خود را تقویت می کنیم

«وی فونگخه» وزیر دفاع چین در حاشیه اجلاس کنگره ملی خلق این کشور در پکن گفت که «رقابت چین با آمریکا وارد برهه حساس و مرحله خطرناکی شده است».

 وی روز چهارشنبه در حاشیه اجلاس کنگره در پکن اقدامی کم سابقه مستقیما به نام «آمریکا» اشاره کرد و گفت: «این کشور چین را به دنبال شیوع همه گیری تحت فشار و محدودیت های فزاینده ای قرار داده است».

وزیر دفاع چین گفت: باید «روحیه مبارزه را تقویت کنیم»،  خوب بجنگیم و شجاعت خوب جنگیدن داشته باشیم و از مبارزه برای پیشبرد ثبات استفاده کنیم.

وی تصریح کرد که رویارویی راهبردی چین و آمریکا وارد مرحله پرخطر شده است و چین ضرورتا باید «روحیه جنگندگی» خود را تقویت کند. 

همزمان با اعلام دیدگاه های وزیر دفاع چین، شماری از ژنرال ها و مقام های ارشد این کشور نیز در نشست اختصاصی ذی ربط در حاشیه اجلاس سالانه کنگره ملی خلق چین خواستار پیشی گرفتن چین از کشورهای غربی در زمینه فناوری های محوری شدند.

وی فونگخه گفت: آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا به سرکوب و محدود کردن چین روی آورده است بنابر این چین باید روحیه مبارزه خود را تقویت کند و یک جنگنده قابل باشد.

در میان مقام های چین خیلی مرسوم نیست که در مسایل حساس از جمله سیاسی،  نظامی و اقتصادی به نام کشورها اشاره کنند اما پس از تشدید تنش ها میان آمریکا و چین در دوران کرونا و بر سر تایوان و هنگ کنگ، مقام های چین صراحتا از آمریکا نام برده اند.

«جو چینگ»  از اداره تسلیحاتی نیروی هوایی ارتش چین می گوید که این کشور با کشورهای غربی در زمینه سایبری، فضا، آبهای عمیق و برخی از عرصه های دیگر درگیر یک رقابت شدید استذلذا چین به فناوری های نوین و ابداعات نیاز دارد.

اظهارات وزیر دفاع چین پس از سخنان «شی جین پینگ»  رییس جمهوری و فرمانده کل قوا منتشر می شود که از ارتش خواست بود «برای جنگیدن آماده باشد»./ایرنا

کپی