اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

عمران خان نسبت به سیاست‌های "متکبرانه و توسعه‌طلبانه" هند هشدار داد

عمران خان نسبت به سیاست‌های "متکبرانه و توسعه‌طلبانه" هند هشدار  داد

نخست‌وزیر پاکستان امروز (چهارشنبه) به جامعه بین‌الملل درباره آنچه "سیاست‌های متکبرانه و توسعه‌طلبانه" هند تحت رهبری نارندار مودی توصیف کرد، هشدار داد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان غالبا انتقاداتی را به نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند وارد می‌کند. او اغلب به مودی به عنوان "برترپندار هندوتوا" اشاره کرده و ایدئولوژی او را به عنوان "الهام‌ گرفته از نازی" توصیف می‌کند.

عمران خان با بیان اینکه رویکرد دهلی‌نو تهدیدی علیه صلح و ثبات در این منطقه است اتهاماتی را علیه هند مطرح کرده و به عملیات پرچم دروغین هند در کشمیر، تهدید برای بنگلادش از طریق قانون اصلاح شهروندی و مناقشه مرزی اخیر با نپال و چین اشاره کرد.

نخست‌وزیر پاکستان در پیامی توییتری نوشت: دولت برترپندار هندوتوای مودی، با سیاست‌های متکبرانه و توسعه‌طلبانه مشابه نازی‌ها، به تهدیدی علیه همسایگان هند تبدیل شده به طوریکه بنگلادش را از طریق قانون شهروندی تهدید می‌کند در حالیکه مناقشات مرزی با نپال و چین و پاکستان از طریق عملیات پرچم دروغین تهدیدی دیگر از سوی هند هستند.

او افزود: الحاق غیرقانونی جامو و کشمیر اشغالی هند طبق کنوانسیون چهارم ژنو، یک جنایت جنگی است. من همواره تاکید کرده‌ام که دولت فاشیست مودی نه تنها تهدیدی علیه اقلیت‌های هندی است که آن‌ها را در جایگاه شهروندان درجه دو انداخته است، بلکه تهدیدی برای صلح منطقه‌ای است./ایسنا

کپی