اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

رئیس‌جمهور السالوادور هم "هیدروکسی کلروکین" می خورد

رئیس‌جمهور السالوادور هم "هیدروکسی کلروکین" می خورد

رئیس‌جمهور السالوادور در جریان قرنطینه جهانی و همزمان با اقدامات سخت‌گیرانه این کشور به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19، در یک کنفرانس خبری ظاهر شد و اظهار کرد: به منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا، از داروی "هیدروکسی کلروکین" استفاده می‌کنم.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، "نایب بوکله" اعلام کرد که داروی "هیدروکسی کلروکین" مصرف می‌کند؛ داروی ضدمالاریایی که دونالد ترامپ برای شکست ویروس کرونا تبلیغ کرده، اما متخصصان درباره ایمنی آن هشدار داده‌اند.

وی به گزارشگران گفت که السالوادور پس از توصیه سازمان بهداشت جهانی، دست از تبلیغ این دارو برداشته اما بیماران همچنان می‌توانند اگر تمایل داشته باشند از این دارو به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده کنند.

رئیس‌جمهور السالوادور تصریح کرد: من از "هیدروکسی کلروکین" به عنوان درمان پیشگیرانه استفاده می‌کنم، همان‌طور که دونالد ترامپ و بیشتر رهبران جهان از آن به همین منظور استفاده می‌کنند.

در همین حال پاسخ قلدرانه بوکله به ویروس کرونا که گسترش وضعیت ملی اضطراری بدون تأیید کنگره است، موج انتقادات از گرایش‌های استبدادی و فرا تر رفتن از قدرت را نسبت به این سیاست‌مدار 38 ساله برانگیخته است.

در مقابل رونالد جانسون، سفیر آمریکا در السالوادور در صحبت با بوکله به او گفت که شیوه مدیریتی او در مورد بیماری کرونا را مورد تأیید قرار می‌دهد.

وی افزود: باور دارم در موقعیت‌های بحرانی، اغلب اوقات مردم باید ذره‌ای از آزادی‌های خود را فدای حقوق و آزادی‌های اکثریت یا تمام مردم کنند. این یک وضعیت موقت است./ایسنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی