اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

وضعیت خوزستان ۱۰ روز پس از عید فطر مشخص می‌شود

وضعیت خوزستان ۱۰ روز پس از عید فطر مشخص می‌شود

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به دید و بازدیدهای عید فطر گفت: حداقل یک هفته تا ۱۰ روز پس از عید فطر، تاثیر دید و بازدیدها و ترددها در وضعیت شیوع ویروس مشخص می‌شود و پس از گذشت این مدت باید ببینیم موارد ابتلا به بیماری و مراجعه به بیمارستان‌ها چگونه خواهد بود.

دکتر سیدمحمد علوی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در خوزستان، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد موارد ابتلا به کروناویروس بالا است اما بیشتر موارد سرپایی هستند و تعداد بیماران بستری زیاد نیست.

وی افزود: هر چند موارد بستری کرونا در خوزستان نسبت به دو سه هفته پیش افزایش یافته اما شیب منحنی بستری ملایم بوده است در حالی که شیب موارد سرپایی، تند و تیز است.

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: بالا بودن تعداد موارد سرپایی نشان از بیماریابی فعال همکاران ما است. تعداد بیماران بستری در بیمارستان نشانه افزایش بیماری در جامعه است اما از طرف دیگر، افزایش آمار موارد سرپایی نشان از فعالیت در بیماریابی دارد.

وی گفت: موارد بستری کرونا در خوزستان در حال افزایش است اما به حدی نیست که از کنترل خارج شده باشد یا بیمارستان‌ها توانایی جوابگویی به بیماران را نداشته باشند.

علوی با اشاره به تاثیر دید و بازدیدهای عید فطر در خوزستان و مسافرت‌های انجام شده در این مدت در افزایش موارد ابتلا، افزود: اکنون برای پیش‌بینی وضعیت شیوع کرونا پس از این تعطیلی‌ها و دید و بازدیدها زود است. حداقل یک هفته تا ۱۰ روز پس از عید فطر، تاثیر دید و بازدیدها و ترددها در وضعیت شیوع ویروس مشخص می‌شود و پس از گذشت این مدت باید ببینیم موارد ابتلا به بیماری و مراجعه به بیمارستان‌ها چگونه خواهد بود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: البته بسیاری از مردم در خودداری از دید و بازدید رعایت کردند اما حتی اگر تعداد کمی از مردم رعایت نکنند، موجب انتقال ویروس می‌شوند./ ایسنا

کپی