اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
استاندار:

سیستان و بلوچستان بالاترین حجم مبارزه با ملخ های صحرایی در کشور را بر عهده دارد

سیستان و بلوچستان بالاترین حجم مبارزه با ملخ های صحرایی در کشور را بر عهده دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان با میزان ۲۵ هزار هکتار بالاترین سطح مبارزه با هجوم ملخ های صحرایی را در سطح کشور داراست لذا با توجه به این حجم عملیات، تخصیص اعتبار برای تامین سم و نیروی مورد نیاز ضرورت دارد.

احمد علی موهبتی در جریان سفر به شهرستان‌های ایرانشهر و نیکشهر به خبرنگاران گفت: برای مبارزه با هجوم ملخ های صحرایی تاکنون ۳ میلیارد تومان از محل منابع استانی اختصاص داده شده است و طبق گفته وزیر جهاد کشاورزی اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح ملی ۲۰ میلیارد تومان می باشد که امیدواریم با تخصیص به موقع و مبارزه با این آفت هم دسترنج کشاورزان استان آسیب نبیند و از هجوم این ملخ ها به سمت استان های همجوار جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی نیازمند مساعدت همه دستگاه‌های اجرایی و دست‌اندرکاران با جهاد کشاورزی به عنوان متولی امر هستیم، گفت: در بین شهرستان‌های استان شهرستان نیکشهر بیشترین حجم مبارزه را دارد و در شهرستان های ایرانشهر، بمپور و دلگان کار سمپاشی به صورت هوایی با هواپیما انجام می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه، بازدید از روند بازسازی مناطق سیل‌زده را از اهداف این سفر به جنوب استان برشمرد و افزود: این سفر فرصتی برای کنترل اقدامات اجرایی که به منظور رفع مشکلات ناشی از سیل آغاز شده بود، است.

وی ضمن قدردانی از اقدامات دستگاه‌های بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی اظهار داشت: دولت دو مصوبه پرداخت خسارات بخش کشاورزی و احداث منازل مسکونی را تأمین اعتبار کرده و در این راستا بنیاد مسکن ۱۶ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی را بازسازی و 8000 واحد را نیز مرمت خواهد کرد.

موهبتی ادامه داد: البته مصوبه دولت در خصوص زیرساخت‌های جاده‌ای و برق تاکنون محقق نشده که امیدواریم با توجه به طرح موضوع در حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و تزریق اعتبار، مساعدت لازم در راستای رفع این مشکلات انجام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان بیان داشت: علی رغم شیوع بیماری کرونا، پروژه‌های عمرانی استان تعطیل نشده و به طور جدی در حال اجراست که سفر دکتر نوبخت نیز بر همین مبنا به منظور بازدید از روند اجرایی پروژه بزرگ راه آهن چابهار به زاهدان انجام شد./ ایسنا

کپی