اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

85 درصد مبتلایان بدون هیچ اقدامی خوب می‌شوند

85 درصد مبتلایان بدون هیچ اقدامی خوب می‌شوند

معاون کل وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه ابتلا به کرونا، انگ اجتماعی یا تابو نیست، گفت: ۸۰ تا ۸۵ درصد مبتلایان این بیماری بدون هیچ اقدامی خوب می‌شوند و میزان بهبودی در موارد بستری نیز بسیار بالاست.

به‌گزارش ایسنا، ایرج حریرچی با اشاره به اینکه برخی ابتلای خود به کرونا را پنهان می‌کنند، تأکید کرد: در برخی استان‌ها زمانی که کارشناسان بهداشت ما برای مراقبت به در منازل مراجعه می‌کنند، افراد عنوان می‌کنند که «چرا آمده‌اید و آبروی ما را در میان همسایه‌ها می‌برید». این درحالی است که فرد مبتلا به کووید۱۹ کسی است که در یک اجتماع حرکت داشته و با سرفه یا عطسه یا دست دادن به فرد مبتلا، خودش نیز مبتلا شده است. این انگ نیست و افراد مختلف که مبتلا می‌شوند قریب به اتفاق سلامت خود را به دست می‌آورند.
وی تأکید کرد: ۸۰ تا ۸۵ درصد مبتلایان این بیماری بدون هیچ اقدامی خوب می‌شوند، میزان بهبودی در موارد بستری نیز بسیار بالاست و وقتی هم خوب می‌شوند و بیماری در بدن‌شان از بین رفت، به هیچ وجه عامل انتقال بیماری نخواهند بود. البته در زمان بیماری باید مراقبت شود.
حریرچی ادامه داد: همچنین یک میلیون و ۵۱۶هزار محل را مورد گندزدایی قرار دادیم و ۲میلیون و ۴۷۳ مورد بازرسی از اماکن عمومی و فروش مواد غذایی انجام شده است که حجم بزرگی از کار است.
معاون کل وزارت بهداشت همچنین گفت: تاکنون ۲۲۵هزار و ۱۶ واحد صنفی الزامات سلامت را رعایت نکرده‌اند و به همین دلیل پلمب موقت شده‌اند. یک میلیون و ۶۹۷ واحد نیز رعایت‌کننده مناسب پروتکل‌های بهداشتی بوده‌اند.

کپی