اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد

گیلان پنجمین استان پرتردد کشور در تعطیلات اخیر

گیلان پنجمین استان پرتردد کشور در تعطیلات اخیر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، استان گیلان را با متوسط تردد ۵۸۹ وسیله نقلیه در ساعت، پنجمین استان پرتردد کشور در ایام تعطیلات عید فطر دانست و گفت: شاهد کاهش ۳۴ درصدی ورودی و ۴۵ درصدی خروجی بودیم.

فریبرز مرادی با اشاره به آخرین وضعیت تردد در محورهای استان گیلان طی ایام تعطیلات عید فطر، اظهار کرد: از ۳۱ اردیبهشت ماه لغایت ۵ خردادماه ۵۱۱ هزار و ۳۵۷ وسیله نقلیه وارد استان و ۲۶۴ هزار و ۳۱۹ وسیله نقلیه از استان خارج شده است.

وی از کاهش ۳۴ درصدی ورود به استان نسبت به سال گذشته در تعطیلات عید فطر خبر داد و تصریح کرد: همچنین شاهد کاهش ۴۵ درصدی خروج از استان در مدت مذکور هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه طبق آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار محورهای مواصلاتی استان بیشترین ترافیک ورودی مربوط به اول خرداد با ۶۲۳ هزار و ۷۴ وسیله نقلیه است، گفت: بیشترین خروجی نیز مربوط ۵ خرداد با ۲۴۹ هزار و ۸۹  وسیله نقلیه است.

مرادی خاطرنشان کرد: طی مدت مذکور بیشترین میزان ورودی از طریق محور آزادراه قزوین – رشت با تعداد ۶۸۹ هزار و ۱۷۱ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با تعداد ۵۹۱ هزار و ۱۰۰ وسیله نقلیه است.

وی بیشترین میزان خروجی را نیز مربوط به محور آزادراه رشت – قزوین با تعداد ۹۲۲ هزار و ۲۱۰ وسیله نقلیه دانست و متذکر شد: محور لاهیجان – لنگرود با تردد ۲۰۵ هزار و ۲۱۹ وسیله نقلیه، محور لاهیجان – آستانه اشرفیه با تردد ۷۲۲ هزار و ۲۱۶ وسیله نقلیه و محور آستانه اشرفیه – لاهیجان با تردد ۷۴۷ هزار و ۲۱۵ وسیله نقلیه به ترتیب دارای بیشترین میزان تردد بودند.

این مقام مسئول استان گیلان را با متوسط تردد ۵۸۹ وسیله نقلیه در ساعت، پنجمین استان پرتردد کشور دانست./ ایسنا

کپی