اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

اروپا از پیشنهاد اعطای جایزه صلح نوبل به کادر پزشکی کوبا حمایت کرد

اروپا از پیشنهاد اعطای جایزه صلح نوبل به کادر پزشکی کوبا حمایت کرد

بیش از ۴۰ سازمان، نهاد و اتحادیه در اروپا از پیشنهاد اعطای جایزه صلح نوبل به کادر پزشکی کوبا که در سراسر جهان برای کمک به کشورهای مختلف در مقابله با کرونا اعزام شده‌اند، حمایت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، انجمن‌ها و گروههای اجتماعی و سیاسی در فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، مجارستان، بلژیک، ایرلند و سوئیس از این ابتکارعمل پیشنهادی که اخیرا در محافل رسانه‌ای مطرح شده، حمایت کرده‌اند.

کادر پزشکی کوبا از زمان شیوع کرونا در جهان به کشورهای مختلف در اروپا و آفریقا برای کمک به دولتها و ملت‌ها اعزام شده‌اند.

برخی از این اقدام کوبا به عنوان راهی برای همبستگی با کشورهای جهان در مسیر مقابله با کرونا و "دیپلماسی پزشکی" دولت هاوانا یاد کرده‌اند.

کوبا پیشتر بیش از یک هزار و ۲۰۰ عضو از اعضای  کادردرمانی خود را به کشورهای آسی‌ب‌پذیر آفریقا و حوزه کارائیب وهمچنین برخی کشورهای غربی از جمله ایتالیا اعزام کرده است.

در حالیکه کوبا با این اقدامش به دنبال همبستگی و کمک به کشورهای جهان در مقابله با کرونا بوده اما دولت دونالد ترامپ به دلیل دشمنی با کوبا، این اقدامات بشردوستانه هاوانا را تحمل نکرده و از کشورها خواسته هیات‌های پزشکی کوبا را نپذیرند. این در حالی است که این کشورها نسبت به این درخواست واشنگتن بی‌توجه بوده و از حضور اعضای کادردرمانی و کمک‌های درمانی کوبا استقبال کرده‌اند.

دولت ترامپ درصدد قطع درآمدهای کوبا با ایجاد شرایط سخت اقتصادی از طریق تحریم‌های طولانی مدت است.

تاکنون بیش از پنج میلیون و ۵۹۲ هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که نزدیک به ۳۴۸ هزار فوتی داشته است./ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی