اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تامین زمین ۶ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن ملی در لرستان

تامین زمین ۶ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن ملی در لرستان

مدیرکل راه و شهرسازی لرسان گفت: سهم این استان از طرح مسکن ملی ۱۰ هزار و ۲۰۰ واحد می باشد که تاکنون زمین مورد نیاز برای ۶ هزار و ۴۰۰ واحد تامین شده است.

رضا خالقی روز سه شنبه افزود: طرح اقدام ملی مسکن با تاکید رهبر معظم انقلاب و پیگیری رییس جمهوری برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور از هشت ماه گذشته آغاز شد.

وی ادامه داد: در ۲ مرحله ثبت نام این طرح یکهزار و ۶۸۴ و بیش از ۱۷ هزار نفر شهروند لرستانی متقاضی دریافت مسکن ملی شده اند که راستی آزمایی و پلایس این ۱۹ هزار نفر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه طرح ملی مسکن با هدف خانه دار شدن دهک های چهار تا هفت جامعه اجرایی می شود ادامه داد: چهار شرط این طرح شامل افراد متاهل سرپرست خانوار؛ فاقد مسکن؛ پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا؛ نداشتن مسکن از سال ۸۴ و  فرم (ج) سبز ( عدم دریافت زمین یا وام یا تسهیلات یارانه ای  مربوط به مسکن از دولت) می شود.

خالقی گفت: علاوه بر شناسایی زمین ۶ هزار و ۴۰۰ واحد؛ مابقی زمین ها از اراضی دولتی ما یا مازاد سایر دستگاهها در حال شناسایی است و وزارتخانه های تعاون؛ کار ورفاه اجتماعی و آموزش و پرورش نیز که در این طرح تفاهم نامه دارند بخشی از زمین های مورد نیاز را تامین خواهند کرد.

وی گفت: اکنون کشف قیمت نهایی این واحدها در دست اقدام است تا با تصویب یک نرخ ثابت فراخوان مشارکت برای انبوه سازان اعلام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بین اینکه ۲ نوع زمین برای این طرح تامین می شود اظهار داشت: گروه اول زمین های ارزان قیمت با اجاره ۹۹ ساله بلند مدت و گروه دوم نیز  فروش اقساطی پنج ساله زمین با ۲ سال اول تنفس به متقاضیان واگذار می شود.

خالقی اطلاعات مسکن خانوارهای استان را بر مبنای سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ دانست و ادامه داد: مقرر شده اقدام ملی مسکن طی ۲۴ ماه پس از آغاز عملیات اجرایی تکمیل شود که این مهم مشروط به انجام تعهد دوطرف یعنی سازنده و مردم  است که باید بجز مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دولتی مابقی قیمت ساخت را به موقع واریز کنند تا منابع ریالی طرح  تامین شود./ ایرنا

کپی