اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹

اعلام شروط کمک بلاعوض سازمان سینمایی به اهالی سینما

اعلام شروط کمک بلاعوض سازمان سینمایی به اهالی سینما

مصوبات هفتمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما اعلام شد.

 به شرکت‌های پخش که در سال ۹۸ حداقل ۲ فیلم اکران کرده باشند و سینماهای بخش خصوصی، لابراتوارها و استودیوهای صدا که پرسنل خود را در سال ۹۹ اخراج نکرده باشند، معادل ۳ برابر ۲۳ درصد سهم کارفرما در لیست بیمه دی ماه سال ۹۸ کمک بلاعوض می‌شود.

این حمایت‌ها از مصوبات هفتمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما بود که صبح امروز سه‌شنبه ۶ خردادماه به ریاست حسین انتظامی در سازمان سینمایی برگزار شد.

از شروط این حمایت‌ها یکسان بودن نام کارگاه و نام موسسه دارای مجوز از سازمان سینمایی و همچنین ارائه لیست بیمه دی سال ۹۸ و فروردین ۹۹ حداکثر تا ۱۰ تیرماه حسب مورد به دفتر نظارت بر عرضه و نمایش یا دفتر توسعه فناوری سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی است که این زمان قابل تمدید نیست.

اعضای خانه سینما چه تسهیلاتی در روزهای کرونایی می گیرند

در این جلسه سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گزارشی از اکران آنلاین فیلم‌ها ارائه کرد.

بحث و تبادل نظر درباره بازگشایی سینماها و سیاست‌های اکران برای بازگشایی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین گزارشی از روند اجرای مصوبات قبلی کارگروه مانند کمک‌هزینه یک میلیون تومانی به ۱۷۰۰ عضو خانه سینما در ۲ نوبت ارائه و از همکاری مسئولانه خانه سینما قدردانی شد.

اعلام جزییات کمک هزینه سازمان سینمایی به آسیب‌دیدگان کرونا

وام سیصد میلیونی به ۲۱فیلم متقاضی اکران نوروز، کمک ۵۰میلیونی به فیلم‌های اکران آنلاین و کمک ۶۰میلیون تومانی برای تبلیغات از دیگر موارد مطرح شده بود که بر اجرای آن تاکید شد.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، غلامرضا موسوی و معاونان سازمان سینمایی از دیگر حاضران در این جلسه بودند./خبرآنلاین

میراث کرونا برای سینماها / معادلات فروش فیلم‌ها در آینده تغییرمی کند

کپی