اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

ترافیک در جاده‌های کندوان سنگین و هراز نیمه‌سنگین است

ترافیک در جاده‌های کندوان سنگین و هراز نیمه‌سنگین است

فرمانده پلیس راه مازندران از ترافیک محورهای خروجی از استان مازندران در آخرین روز تعطیلات عید فطر خبر داد و گفت: اکنون در مسیر شمال به جنوب محورهای کندوان سنگین و هراز نیمه سنگین است.

سرهنگ علیرضا قدمی روز دوشنبه افزود: با پایان تعطیلات ۲ روزه عید فطر شاهد افزایش خروج مسافران از مازندران هستیم که باعث ترافیک نیمه سنگین در جاده کندوان در محدوده هزار چم به کندوان سنگین است.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام قبلی تردد در محور کندوان از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح امروز از کرج به سمت چالوس ممنوع است و با خروج بار ترافیکی در ساعت های آتی این مسیر از سمت مرزن آباد به کرج یکطرفه خواهد شد که براساس اعلام قبلی تا ۲ بامداد روز سه شنبه ۶ خردادماه با توجه به حجم ترافیکی ادامه دارد.

وی تصریح کرد: جاده هراز نیز در محدوده گزنک به پلور مسیر شمال به جنوب شاهد ترافیک نیمه سنگین ولی روان هستیم .

لازم به ذکر است که تردد انواع خودروها از ساعت ۱۳ امروز در جاده هراز از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۵ نیز تا ساعت ۲ بامداد روز سه شنبه ۶ خردادماه در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل از آب اسک به رودهن در محدوده مشاء به صورت یک طرفه خواهد بود.

فرمانده پلیس راه مازندران خاطر نشان کرد: تردد در جاده سوادکوه علی رغم پرحجم بودن خودروها به صورت روان در جربان است.

سرهنگ قدمی با اشاره به ترافیک سنگین و افزایش حجم تردد خودروها در جاده های منتهی به مازندران ، از رانندگان خواست علاوه بر همراه داشتن تمامی وسایل مورد نیاز با صبر و حوصله و رعایت سرعت مطمئن رانندگی کنند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی تلاش کنند تا رسیدن به مقصد از خودروهای خود پیاده نشده و تجمع نکنند.

رئیس پلیس راه استان مازندران از رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران را دارند، خواست: با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه استان با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند.

مسئول ایستگاه هواشناسی سیاه بیشه نیز وضعیت هوای این منطقه را ابری اعلام کرد و گفت : هم اکنون دمای هوا در این منطقه ۱۲ درجه سانتی گراد است.
کرمعلی اسدی افزود : از بعد از ظهر امروز بارندگی پراکنده و بتدریج شاهد کاهش دما و وزش باد خواهیم بود.

حدود ۱۱۰ کیلومتر از مسیرجاده ارتباطی هراز از آمل به تهران در حوزه استحفاظی مازندران واقع شده است.

حدود نیمی از مسیر حدود ۱۷۰ کیلومتری جاده کرج - چالوس جزو حوزه استحفاظی شهرستان چالوس است./ ایرنا

کپی