اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

موفقیت سوال‌برانگیز واکسن آکسفورد برای درمان کرونا / "آکسفورد" و "مدرنا" متحد می‌شوند؟

موفقیت سوال‌برانگیز واکسن آکسفورد برای درمان کرونا / "آکسفورد" و "مدرنا" متحد می‌شوند؟

پژوهشگران مسئول تولید واکسن کروناویروس "دانشگاه آکسفورد" کاهش انتقال ویروس در بریتانیا را دلیلی بر دشوار ساختن اثبات موفقیت‌آمیز بودن واکسن آزمایشی عنوان کردند.

به گزارش بلومبرگ، پروفسور"آدرین هیل"(Adrian Hill) مدیر موسسه جنر دانشگاه "آکسفورد" در گفتگو با روزنامه تلگراف گفت: تولید واکسن یک مسابقه علیه ناپدیده شدن ویروس و علیه زمان است. ما در اوایل سال جاری گفتیم احتمال توسعه یک واکسن موثر تا ماه سپتامبر  ۸۰ درصد است اما در حال حاضر شانس ما ۵۰ درصد است که ممکن است هیچ نتیجه‌ای هم در بر نداشته باشد.

هیل در ادامه گفت که انتظار می‌رود کمتر از ۵۰ نفر از ۱۰ هزار فردی که داوطلب تست واکسن کرونا در هفته آینده شده اند، ویروس را بگیرند. اگر آزمایش کمتر از ۲۰ نفر مثبت باشد، نتایج ممکن است بی‌فایده باشد.

اگرچه دانشمندان در سطح جهان در حال کار بر روی ۱۰۰ واکسن آزمایشی برای درمان بیماری کووید-۱۹ هستند اما فرایند توسعه واکسن بسیار زمانبر است. در اوایل ماه مه دکتر "مایکل رایان" (Michael Ryan)، مدیر برنامه اضطراری سازمان جهانی بهداشت گفت: توسعه یک واکسن و توزیع آن در سطح جهان کار بسیار دشوار و همانند آپولو هوا کردن خواهد بود زیرا این احتمال وجود دارد که بیماری از بین نرود و بماند.

دولت انگلیس موافقت کرده است که هزینه ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن را بپردازد که ۳۰ میلیون دوز ممکن است تا ماه سپتامبر آماده شود. علاوه بر این رویترز گزارش داد که دانشگاه آکسفورد ممکن است در ماه ژوئیه در یک برنامه آزمایشی در مقیاس بزرگ با شرکت دارویی مُدرنا همکاری کند./ ایسنا

مقاومت میمون‌ها در برابر کرونا با واکسن آکسفورد

واکسن آزمایشی کرونا تنها به ۲ داوطلب در انگلستان تزریق شد
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
کپی