اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

کادر درمانی اعزامی از بوشهر به بیمارستان آبادان ملحق شدند

کادر درمانی اعزامی از بوشهر به بیمارستان آبادان ملحق شدند

مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۶ نیروی پرستاری و بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به کادر بخش سی‌سی‌یو بیمارستان طالقانی آبادان محلق شدند.

سکینه حسینجانی اظهار داشت: با توجه به اضافه شدن ۲ بخش جدید سی‌سی‌یو در بیمارستان طالقانی آبادان  و نیز افزایش بیماران کرونایی با کمبود پرستار در این بخش‌ها مواجه بودیم.

وی افزود: برای جبران کادر درمان در بخش سی‌سی‌یو از معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان درخواست نیروی کمکی داشتیم که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان اولین دانشگاه ۶ نیرو را برای مدت ۱۵ روز به آبادان اعزام کرد.

مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: قرار است بعد از پایان ماموریت این افراد نیروی کمکی جدید از بوشهر جایگزین آنها شود.

ولید کوتی مدیر بیمارستان آموزشی درمانی آیت الله طالقانی آبادان نیز از افزایش هشت تخت آی ‌سی ‌یو مجهز در این مرکز آموزشی و درمانی خبر داد.

وی با اشاره به اشغال صد درصدی بخش‌های ویژه بیمارستان طالقانی آبادان به بیماران کرونایی افزود: به دلیل افزایش شمار بالای بیماران نیازمند به تخت‌های ای‌سی‌یو بودیم که پیرو دستور فوری رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان به همت پرسنل تجهیزات پزشکی و خدمات بخش تغییر کاربری داده و به تخت بزرگسال و ونتیلاتور تجهیز شد.

بیمارستان طالقانی آبادان محل بستری و درمان بیماران مبتلا به کرونا در منطقه جنوب غرب خوزستان می باشد.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

یک چهارم مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان 

ویروس کرونا در ۲ هفته گذشته افراد زیادی را در خوزستان مبتلا کرده به گونه‌ای که مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اعلام کردند در چند روز گذشته یک چهارم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مربوط به خوزستان بوده است.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی از عوامل افزایش ابتلا به کرونا در خوزستان بوده است.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند./ روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی آیت الله طالقانی  

کپی