اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

درهای مسجد جمکران از فردا دوشنبه به روی زائران باز است

درهای مسجد جمکران از فردا دوشنبه به روی زائران باز است

درهای مسجد مقدس جمکران صبح فردا دوشنبه با حضور علما و خانواده شهیدان بازگشایی می‌شود.

 معاون فرهنگی آستان تولیت جمکران با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی اماکن مقدس، اظهار داشت: در راستای این مصوبه، درهای مسجد مقدس جمکران نیز همزمان با دیگر اماکن مقدس از روز پنجم خرداد ماه از ساعت ٧ الی ١٨ بر روی زائران باز خواهد شد.

وی ادامه داد: باب الشهدا و باب المعصومه (س) برای ورود زائران به مسجد باز خواهند شد و تمام صحن های این مکان مقدس با حفظ فاصله گذاری اجتماعی پذیرای زائران است.

 به همراه داشتن هر گونه تغذیه و خوراکی به جز آب آشامیدنی ممنوع

معاون فرهنگی آستان تولیت جمکران با تاکید بر اینکه طبق پروتکل های اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زائران باید تمام وسایل شخصی مورد نیاز اعم از ماسک، دستکش، مهر، تسبیح، سجاده، قرآن و کتاب ادعیه، چادر و غیره را به همراه داشته باشند، بیان کرد: به همراه داشتن هر گونه تغذیه و خوراکی به جز آب آشامیدنی ممنوع اعلام شده و مسجد جمکران نیز از ارائه این خدمات معذور است.

حسین آبادی افزود: تا اطلاع ثانوی هیچ گونه مراسم و تجمعی در مسجد مقدس جمکران برگزار نخواهد شد و از زائران نیز درخواست می کنیم به هیچ عنوان تجمعی در مسجد نداشته باشند و در محل هایی که توسط خادمان مشخص شده مستقر شوند تا با رعایت دستورالعمل ها بتوانیم این مرحله از بازگشایی را به خوبی سپری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: درهای این مسجد از ساعت هفت روز دوشنبه با حضور جمعی از علما، خانواده های شهیدان و خادمان بازگشایی خواهد شد.

با شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه ۹۸، محدودیت هایی برای ورود زائران به اعتاب مقدس از جمله حرم حضرت معصومه(س) ایجاد شد که در نهایت با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، از ۲۶ اسفندماه فعالیت و میزبانی تمام اعتباب مقدس از پذیرش زائران متوقف شد.

کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا، موسوم به کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر سال گذشته ۲۴ آذر ۹۸ در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ۹ دی ۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربال گری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./ مرکز خبر مسجد جمکران

بیشتر بخوانید:

حرم امام رضا (ع) از پنجم خردادماه بازگشایی می شود

کپی