اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون آغاز به کار کرد

گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون آغاز به کار کرد

گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون عصر سوم خرداد ۹۹ با هدف آنچه تسهیل در امور سرمایه‌گذاران و بازرگانان نام گرفت، آغاز به کار کرد.

در مراسم آغاز به کار این گمرک که با حضور برخی سرمایه گذاران، تجار، مردم و مسئولان برگزار شد رییس گمرک استان فارس گفت: با راه راندازی این تشکیلات در منطقه ویژه اقتصادی کازرون هیچ محدودیتی برای صادرات و واردات تجار وجود ندارد.

خداداد رحیمی افزود: با توجه به موقعیت خوب شهرستان کازرون و قرار گرفتن این شهرستان در مسیر  استان های خوزستان و بوشهر تمام زیرساخت ها برای انجام امور گمرکی بدون محدودیت فراهم  است.
احد فتوحی مدیرکل شهرک های صنعتی استان فارس در  این مراسم گفت: متولی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان کازرون شرکت شهرک های صنعتی فارس است.

وی افزود: تمام زیرساخت ها از جمله آب، برق، گاز و مخابرات و  اینترنت برای انجام کار آماده شده است.

فتوحی اضافه کرد: منطقه ویژه اقتصادی کازرون در فاز اول در زمینی به مساحت ۷۷ هکتار شروع شده است که قرار است تا ۳۰۰ هکتار افزایش پیدا کند و مکاتبات این افزایش زمین هم انجام گرفته است.
فرماندار کازرون هم در ادامه این مراسم گفت: عملیات منطقه ویژه اقتصادی کازرون از سال ۹۲ شروع شده است و تاکنون اعتباری افزون بر ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

داریوش دهقان با دعوت از سرمایه گذاران و تجار برای سرمایه گذاری درمنطقه ویژه اقتصادی کازرون گفت:ستادی در فرمانداری ویژه کازرون تشکیل شده تا هرگونه موانع در مسیر سرمایه گذاران برطرف شود.
کازرون از شهرستان های غربی استان فارس است که فاصله مرکز آن با شیراز حدود ۱۲۰ کیلومتر است. / ایرنا

کپی