اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

آیا کودکان مبتلا به کرونا دچار عوارض شدید می‌شوند؟

آیا کودکان مبتلا به کرونا دچار عوارض شدید می‌شوند؟

محققانی از چین اعلام کردند تاکنون گزارشی مبنی بر مشاهده عوارض شدید در کودکان پس از ابتلا به ویروس جدید کرونا ارائه نشده است.

به گزارش NHK WORLD-JAPANخدمات برون مرزی ان اچ کی، سازمان رادیو و تلویزیون ملی ژاپن، تحلیل تیمی از کارشناسان در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها چین نشان می دهد که از تعداد افرادی که در این کشور به کرونا مبتلا شدند هیچ کودک ۹ساله یا کوچکتری بر اثر این ویروس فوت نکرده و تنها یک مرگ در بین بیماران زیر ۲۰سال گزارش شده است.

یک گروه از محققان از دانشگاه ووهان و سایر موسسات گزارش کردند که تا روز ششم فوریه در سرزمین اصلی چین آزمایش ویروس کرونا برای ۹نوزاد بین سنین یک ماهگی تا ۱۱ماهگی مثبت بود. آنها می گویند که هیچیک از این کودکان دچار بیماری شدید نشدند.
استاد موریشیما سونِئو از دانشگاه پزشکی آیچی، کارشناس بیماریهای عفونی کودکان است.

موریشیما گفت که این ویروس جدید از جهاتی شبیه به رشته های موجود ویروس کرونا است و کودکان که اغلب دچار سرما خوردگی های معمولی می شوند ممکن است تا حدی در برابر آن مصونیت داشته باشند.
اما استاد موریشیما اضافه کرد که ما باید مواظب باشیم زیرا این ابتلا در مدارس و مهد کودک ها به سرعت شیوع پیدا می کند. او گفت که سرپرست ها باید اطمینان حاصل کنند که کودکان به خوبی دستهایشان را می شویند و هوای اتاق ها به خوبی تهویه می شود./ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

کپی