اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مبتلایان به تیروئید برای فرار از کرونا سیگار را ترک کنند

مبتلایان به تیروئید برای فرار از کرونا سیگار را ترک کنند

یک فوق تخصص غدد و متابولیسم بالغین ب از سیگار به عنوان فاکتور خطر در مبتلایان به تیروئید یاد و تاکید کرد: در بحران کرونا این گروه از بیماران باید هرچه سریعتر استفاده از سیگار را ترک کنند.

دکتر خلیلی افزود: آنچه طی ماه‌های گذشته از رفتار ویروس کرونا و سابقه ویروس‌های مختلف در برخورد با تیروئید متوجه شدیم این است که اگر کسی اختلال تیروئید دارد، ریسک بیشتری برای ابتلا به کرونا ندارد و در صورتی هم که به کرونا مبتلا شود، بیماری او شدیدتر نخواهد بود. داروهای درمان تیروئید به هیچ عنوان باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن نمی‌شود و بیماران با خیال راحت باید داروهای خود را به شکل مرتب مصرف کنند.

خلیلی ادامه داد: قرص «لووتیروکسین» باید صبح‌ها به صورت ناشتا و نیم ساعت پیش از صبحانه مصرف شود و اگر کسی از مکمل یا جوشانده‌ای مصرف می‌کند حتما باید فاصله ۵ یا ۶ ساعته با قرص لووتیروکسین را رعایت کند.

بنابر اعلام کانال خبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی با بیان اینکه این روزها استرس در میزان بالاتری نسبت به گذشته قرار دارد، اظهار کرد: در این روزها بیماران در مراجعه به ما می‌گویند نمیتوانیم نفس بکشیم که این حالت به دنبال استرس و نگرانی از کرونا به وجود آمده است.
این احساس کاذب است و به بیماری کووید۱۹ ربطی ندارد. البته در صورتی که همراه این احساس، سرفه‌های مکرر داشتند، تنگی نفس به شکلی که نتوانند جملات خود را کامل کنند داشتند و... اینها حالتی از ابتلا به کووید ۱۹ است و باید به پزشک مراجعه کنند./ ایسنا

چند نکته درباره بیماران تیروئیدی در شرایط کرونایی

آیا بیماران مبتلا به تیروئید با ریسک بالاتر ابتلا به کرونا رو‌به‌رو هستند؟
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی