اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

دردسر انتشار عکس در فیس بوک برای مادربزرگ هلندی

دردسر انتشار عکس در فیس بوک برای مادربزرگ هلندی

یک مادربزرگ هلندی از طریق دادگاه محکوم شده است که تصاویر نوه‌های خود را از فیس بوک حذف کند. این مادربزرگ از سوی عروس خود متهم شده است که بدون اجازه تصاویر سه نوه خود را در شبکه‌های اجتماعی نشر داده است.

طبق قانون حمایت از داده ها، این مادربزرگ باید هر چه سریعتر تصاویر نوه‌های خود را از فیس بوک حذف کند.
جالب است بدانید بر اساس قوانین معروف و محرمانه حفظ حریم خصوصی اروپا، استفاده از عکس‌ها و تصاویر افراد بدون اجازه محکوم است. دادگاه هلند در اوایل این ماه حکم داد که مادربزرگ باید تمام تصاویر نوه‌های خود را که در فیس بوک و پینترست ارسال کرده است حذف کند چرا که مادر بچه‌ها از وی شکایت کرده است.
این مادر سه فرزند چهارده ساله، شش و پنج ساله دارد و چندین بار از مادر بزرگ خواسته بود تا تصاویر فرزندانش را حذف کند. در همین گزارش آمده است که بزرگ‌ترین کودک هفت سال قبل به همراه پدرش با مادربزرگ زندگی کرده بود. این مادر اظهار داشت که نمی‌خواهد عکس‌های فرزندانش در اینترنت به نمایش گذاشته شود و بنا بر گزارش‌ها، برای یک سال با مادربزرگ صحبت نکرده است.
اکنون نیز دادگاه به نفع مادر حکم داد و به ازای هر روز تاخیر در پاک کردن عکس نوه ها، جریمه‌ای ۵۰ یورویی برای بچه‌ها در نظر گرفته شده است. این حکم را می‌توان بی سابقه‌ترین حکم در تاریخ استفاده از فیس بوک دانست./انتخاب

کپی