اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

حرف های فوتبالی ها در مراسم تشییع رضا احدی

حرف های فوتبالی ها در مراسم تشییع رضا احدی

مهدی رحمتی کاپیتان استقلال بعد از ورود پیکر رضا احدی به محوطه ورزشگاه شیرودی اولین کسی بود که بالای سر جنازه آمد و سخنرانی کرد.

ایران آنلاین / رحمتی که به عنوان نماینده باشگاه استقلال پشت بلندگو رفته بود، دقایقی کوتاه درباره مرحوم رضا احدی صحبت کرد تا پس از حرف های او پیکر مرحوم احدی برای آخرین دو افتخار به داخل مجموعه شیرودی برود؛ زمینی که او سال ها در آن درخشیده است.
مرفاوی: احدی فرد اخلاق مداری بود
پیشکسوت استقلال می‌گوید در سال‌هایی که با رضا احدی کار کرده، از او هیچ بی اخلاقی ندیده است.
عبدالصمد مرفاوی با حضور در مراسم خاکسپاری مرحوم «رضا احدی» اظها‌ر کرد: رضا یکی از بهترین‌های ایران، چه در زمین بازی و چه در خارج از زمین بازی بود. او را به اخلاقش می‌شناختند. در زمین فو‌تبا‌ل همیشه یکی از بهترین‌ها بود.
وی ا‌ضافه‌ کرد‌: متاسفانه در این سال‌ها کمتر از او یاد می‌کرد‌ند و خیلی‌ها از نسل جدیدی‌ها او را نمی‌شناسند و این امر یکی از مشکلات فو‌تبا‌ل ماست.
پنجعلی: پیشکسوتان را فراموش نکنیم
مدافع پیشین پرسپولیس با بیان اینکه سالها با رضا احدی دوست بوده‌ و او را کاملا می‌شناسد، گفت: ما در فوتبال رفیق و رقیب یکدیگر بودیم.
محمد پنجعلی در حاشیه این مراسم با اظهار تاسف از درگذشت او گفت: وقتی خبر را شنیدم انگار دنیا بر سرم خراب شد. ما سالها با یکدیگر دوست بودیم و در زمین فوتبال و در دیدارهای سرخابی هم رفیق بودیم و هم رقیب و امکان نداشت در طول بازی به یکدیگر توهین کنیم.
مدافع پیشین پرسپولیس در ادامه خاطرنشان کرد: رضا زود از بین ما رفت. او سالها می‌توانست در عرصه مربیگری به فوتبال ایران کمک کند، اما یک مریضی باعث شد تا کمتر از ۱۰ روز ما او را از دست بدهیم.
محمد پنجعلی در پاسخ به این سئوال که چرا هیچکس به یاد پیشکسوتان نیست و فقط در زمان فوتشان به یاد آنها می‌افتند، گفت: متاسفانه این عادت ایرانی‌هاست و تا روزی که زنده هستیم به یاد یکدیگر نیستیم، اما وقتی فوت می‌کنیم، همه به یاد او می‌افتیم و می‌خواهیم هر طور شده است به او کمک کنیم.
وی در پاسخ به این سئوال که پیشکسوتی مثل منوچهر شفقتیان دهان خود را دوخته است، چه نظری دارید، گفت: واقعا متاسفم که چنین اتفاقی افتاده و امیدوارم بعد از این یک دوستی و همدلی بیشتری را در بین پیشکسوتان ببینیم.
عابدزاده: احدی زود از جمع ما رفت
دروازه‌بان پیشین تیم ملی گفت: خاطرات خوبی با رضا احدی داشتم؛ او خیلی زود از جمع ما رفت.
احمدرضا عابدزاده نیز در حاشیه این مراسم درباره وی اظهار کرد: من زمان زیادی با احدی همبازی بودم. فوتبال او بی نظیر بود و یکی از تکنیکی‌ترین بازیکنان دوران خودش بود ولی متاسفانه در سالهای گذشته او را فراموش کرده بودند.
وی افزود: احدی بازیکنان بزرگی به فوتبال ایران تحویل داد. من خاطرات خوبی با او داشتم. امیدوارم شرایطی فراهم شود که به پیشکسوتان احترام بیشتری گذاشته شود و وقتی فوتبال یک بازیکن تمام می‌شود او را فراموش نکنند. یک روز ما هم از این دنیا خواهیم رفت. امیدوارم شرایط طوری شود که حسرت به دل احترام به پیشکسوتان نمانیم.
فرکی: درگذشت احدی اتفاق بسیار تلخی بود
پیشکسوت فوتبال کشورمان، گفت: درگذشت احدی یک بار دیگر اتفاق تلخی را برای جامعه فوتبال رقم زد.
حسین فرکی با ابراز تاسف از درگذشت مرحوم رضا احدی در مراسم تشییع پیکر او، گفت: این یک ضایعه تلخ است و بار دیگر جامعه ورزش را تحت تاثیر خود قرار داد. من این ضایعه را به خانواده این مرحوم و مردم خوب کشورم علی‌الخصوص هواداران استقلال تسلیت عرض می‌کنم.
وی افزود: دیدن این روزهای سخت برای همه ما ناراحت کننده است. امیدوارم از این اتفاقات درس و یاد بگیریم تا زنده هستیم از هم حمایت کرده و قدر یکدیگر را بدانیم.
عمران‌زاده: احدی یکی از بهترین چپ پاهای ایران بود
مدافع استقلال تهران می‌گوید خیلی از هو‌اد‌ا‌ران تیم امثال «رضا احدی» را نمی شناسند و این هم یکی از مشکلات فو‌تبا‌ل ایران است.
حنیف عمران زاده در این مراسم عنوان کرد: وظیفه ما است که در این مراسم شرکت کنیم، او یکی از بازیکنان چپ پای ایران بود. آشنایی زیادی با او نداشتم، اما تعریف او را از آندرانیک تیموریان و خسرو حیدری شنیده بودم. خدا رحمتش کند آدم خوبی بود.
وی ا‌ضافه‌ کرد‌: خیلی از هو‌اد‌ا‌ران ما "رضا احدی" را نمی‌شناسند و این هم یکی از مشکلات فو‌تبا‌ل ما است. نباید هو‌اد‌ا‌ران ما امثال احدی را فراموش کنند. آنها سال‌ها برای فو‌تبا‌ل ما زحمت کشیده اند.

کپی