اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

جاسازی مواد مخدر در بطری‌های ضدعفونی‌کننده

جاسازی مواد مخدر در بطری‌های ضدعفونی‌کننده

قاچاقچیان مواد مخدر که با سواستفاده از شرایط شیوع کرونا و جاساز کردن متامفتامین در محموله‌های بطری‌های ضدعفونی کننده دست و ماسک‌های ارسالی به استرالیا، قصد قاچاق این مواد را داشتند ، دستگیر شدند.

 در اوایل ماه جاری میلادی، مأمورین با نیروی مرزی استرالیا دو کیلوگرم متامفتامین جاساز شده را در محموله‌های برخی از اقلام مورد نیاز در همه‌گیری کروناویروس کشف کردند.

مقامات استرالیا در سال‌های اخیر محموله‌های مواد مخدر زیادی را به ارزش میلیاردها دلار استرالیا که در کالاهای مختلفی از جمله قوطی‌های سس تا گوی‌های برفی جاساز شده بودند، کشف کرده‌اند. سال گذشته میلادی (۲۰۱۹)، آن‌ها یک محموله رکوردشکن متامفتامین به ارزش ۸۲۰ میلیون دلار را کشف کردند که در داخل بلندگوهای استریوی ارسال شده از تایلند جاساز شده بود.

محموله‌های مواد مخدر اخیر که در تاریخ ۶ و ۸ ماه مه کشف شدند، هر دو از کانادا ارسال شده‌ و ماموران استرالیایی به هنگام بازرسی در گمرگ سیدنی به آن‌ها مشکوک شدند. در این بسته‌ها در ظاهر ماسک‌های صورت و بطری‌های مواد ضدعفونی‌کننده دست که در پلاستیک‌های حبابدار پیچیده شده بودند، به چشم می‌خورد. اما بررسی‌های دقیق‌تر نشان داد در بطری‌ها، شکاف‌هایی ایجاد و در آن‌ها مواد مخدر متامفتامین جاساز شده بود که وزن کل این مواد به حدود دو کیلوگرم می‌رسید./ ایسنا 

٢٠٠ کیلوگرم تریاک در استان فارس لو رفت

 

کپی