اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

فلسطین آزاد می‌شود/امروز جریان مقاومت آزادی بحر تا نهر را دنبال می‌کند

فلسطین آزاد می‌شود/امروز جریان مقاومت آزادی بحر تا نهر را دنبال می‌کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که آمریکا و غرب از حقوق بشر به عنوان ابزار استفاده می‌کنند، گفت: صهیونیست‌ها باید در جغرافیای سیاسی دنبال جای دیگری برای خود باشند آنها ناگزیرند فلسطین مظلوم را ترک کرده و به طور کامل آزاد کنند.

علاء الدین بروجردی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت روز قدس گفت: تحلیل رهبر معظم انقلاب از تاریخ معاصر فلسطین مظلوم و چرایی تحول رخ داده بسیار جامع بود، این که کشورهای خط مقدم مبارزه کوتاهی کرده و مبنای غفلت برخی از آنها و فریب خوردن در مقابل دشمن به گونه‌ای پیش رفت که از شریک پیر فلسطین یاسر عرفات، به عنوان شخصیت مبارز و معتقد مبارزه مسلحانه در برابر صهیونیست‌ها فردی ساخت که با شاخه زیتون در سازمان ملل حضور پیدا کرد و صلح را پذیرفت. خروجی آن قرارداد ذلت بار اسلو، قراردادهای تحمیل دیگر به ملت مظلوم فلسطین شد.

وی افزود: افتخار برای جمهوری اسلامی آن است که در طول ۴۰ سال گذشته و حتی قبل از پیروزی انقلاب سیاستش در برابر فلسطین تغییر نکرد. بعد از اشتباه کشورهای خط مقدم جبهه مقاومت در سازش با رژیم صهیونیستی جبهه مقاومت شکل گرفت. حزب‌الله و تشکل‌هایی مثل جهاد و حماس ایجاد شده است که همه باعث شد موازنه قدرت به نفع جبهه مقاومت تغییر کند. در نهایت از سال ۲۰۰۰ به بعد این موازنه به گونه‌ای تغییر کرد که در سال ۲۰۰۶ رژیم صهیونیسیتی در جنگ ۳۳ روزه شکست خورد و این موضوع در طرح‌های بعدی هم تکرار شد و در باب مقاومت رژیم اشغالگر قدس به ۲ یا ۳ روز بیشتر نرسید. این روند قطعا ادامه پیدا کرده و سرنوشت محتومی را برای رژیم صهیونیسیتی و پیروزی را برای جبهه مقاومت شکل خواهد داد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر این که تلاش برای عادی سازی روابط با کشورهای عربی و اسلامی راه به جایی نخواهد برد، افزود: صهیونیست‌ها باید در جغرافیای سیاسی به فکر جای دیگری برای خود باشند آنها ناگزیرند فلسطین مظلوم را ترک کنند. فلسطین به طور کامل آزاد و میلیون‌ها آواره که با ظلم و زور از خانه و کاشانه خود رانده شدند، به خانه‌هایشان برگردند.

بروجردی درباره‌ توجه نکردن به حقوق زنان و کودکان فلسطین در سازمان ملل و مجامع حقوق بشر گفت: آمریکا و غرب، حقوق بشر را به سخره گرفته و از آن برای فشار سیاسی استفاده می‌کنند وگرنه کدام فرد منصفی است که کشتار وحشیانه هزاران انسان بیگناه در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، یمن و سوریه و افغانستان را ببیند و به آن توجهی نکند. البته که ملت‌ها و تاریخ متوجه شده که آنها از حقوق بشر به عنوان ابزار استفاده می‌کنند.

ترقی:اجازه ندهیم قدس از افکار عمومی دور شود
یک فعال سیاسی گفت: نباید اجازه داد حواشی که استکبار برای جهان اسلام پدید می آورد، موضوع قدس را از افکار ملت ها دور کند.

حمیدرضا ترقی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت زنده نگه داشتن آرمان قدس، اظهار کرد: باید افکار عمومی جهان اسلام نسبت به مسأله فلسطین را از طریق رسانه ها به روز نگه داشت. از سویی باید جنایت غرب در فلسطین را در محافل گوناگون فکری ،مطالعاتی و اندیشه ورزی جهان اسلام تبیین کرد و با برگزاری کنفرانس ها و همایش های متعدد، جنایات رژیم صهیونیستی را از منظر حقوق بشر تبیین کرد.

وی با اشاره به ضرورت دعوت از شخصیت های فلسطینی برای مصاحبه های متعدد جهت تنویر افکار عمومی جهان اسلام و دنیا، ادامه داد: گاهی در جهان اسلام ،برخی موضوعات پررنگ تر از موضوع فلسطین می شود که در این شرایط باید مراقبت کنیم تا توجه رسانه ها به مسأله فلسطین متمرکز بماند. نباید اجازه داد حواشی که استکبار برای جهان اسلام پدید می آورد، موضوع قدس را از افکار ملت ها دور کند.

ترقی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان های جهانی توجهی به حقوق کودکان و زنان در فلسطین یا یمن ندارند، زیرا به لحاظ مالی یا سیاسی به آمریکا و رژیم صهیونیستی وابسته بوده، بنابراین اقدامی نمی کنند که به ضرر این رژیم باشد.

مصباحی مقدم: امروز جریان مقاومت آزادی بحر تا نهر را دنبال می‌کند

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: . امروز جایگاه مقاومت فلسطین ارتقاء پیدا کرده به طوری که خود باروی میان آن‌ها بسیار قوت گرفته و اکنون به این بسنده نمی کنند که تهاجم نکنند؛ بلکه آرمان آزادی سرزمین فلسطین از بحر تا نهر را دنبال می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم ، در پاسخ به این پرسش که وظیفه کشورهای مسلمان در برابر سیاست استکبار و صهیونیسم مبنی بر کمرنگ کردن مسأله‌ فلسطین در ذهنیت جوامع مسلمان و به سمت فراموشی راندن آن چیست؟ اظهار کرد: وظیفه دولت‌های اسلامی به اقتضاء مبانی اسلام و ارزش‌های اسلامی و همچنین آرمان‌های ملت‌های مسلمان و انتظاراتی که ملت‌های مسلمان  از حکومت‌های اسلامی دارند حمایت از ملت فلسطین و مبارزه با رژیم صهونیستی و پیگیری اهداف ملت مقاوم فلسطین در مناسبات بین‌المللی و ارتباط با سایر کشورها و مطالبه گری از مجامع جهانی و گوشزد کردن این مسائل به مقامات کشورهای طرف تجارت آنان است.

وی ادامه داد: همه دولت‌های اسلامی باید عزم خود را در حمایت همه جانبه از مردم فلسطین جزم کنند. بخشی از این حمایت جنبه سیاسی، بخشی جنبه تبلیغاتی و بخشی جنبه اقدام عملی به معنای برداشتن گام‌هایی برای تحت فشار قراردادن رژیم صهیونیستی است. به طور مثال از میدان دادن به شرکت‌های صهیونیستی باید بپرهیزند و با تحریم آنان  قطع همکاری خود را اعلام کنند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا شعار «دفاع از حقوق کودک و زن»  سازمان ملل  و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری شامل کودکان و زنان مظلوم یمن و فلسطین نمی‌شود، گفت: بسیار روشن است که شعار حمایت از زنان و کودکان که شعار حقوق بشری است و در مجامع بین‌المللی مثل سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر بسیار مطرح می‌شود با تبعیض دنبال می‌شود. ما شاهد هستیم بیش از هفتاد سال از عمر اشغال فلسطین  می‌گذرد و پنج سال است که مردم یمن مخصوصا زنان و کودکان  تحت شدیدترین فشارها قرار گرفته‌اند. بسیاری از آنان به شهادت رسیده‌انند. بسیاری از آنان از نظر مواد غذایی و امکانات دچار مشکلات کشنده هستند اما صدای حمایتی از سوی مجامع بین‌المللی شنیده نمی‌شود.

وی افزود: این مجامع در حالی  که مدعی واقعی بودن مواضع خود هستند، نباید در این صحنه‌ها غایب باشند؛ بلکه باید در مبارزه با صهیونیسم، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی پیش‌تاز باشند .

وی در بخش پایانی این مصاحبه با اشاره به نتایج مبارزه برای آزادی فلسطین، گفت: پس از اشغال سرزمین های فلسطین مبارزه با رژیم جعلی آغاز شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به اوج رسید. مسئله فلسطین با رهنمودهای امام خمینی(ره) از یک مسئله فلسطینی و عربی به یک مسئله اسلامی و بعد به موضوعی جهانی تبدیل شد. امروز جایگاه مقاومت فلسطین ارتقاء پیدا کرده به طوری که خود باوری میان آن‌ها بسیار قوت گرفته و اکنون به این بسنده نمی‌کنند که تهاجم نکنند؛ بلکه آرمان آزادی سرزمین فلسطین از بحر تا نهر را دنبال می‌کنند.

نقوی‌حسینی: باید کشورهای اسلامی با اتحاد از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم اتحاد کشورهای اسلامی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین گفت: باید کشورهایی را که سعی می‌کنند قباحت مناسبات با رژیم صهیونیستی را از بین ببرند، منزوی کرد تا رژیم صهیونیستی نتواند در منطقه و سرزمین‌های اشغالی جای خود را محکم کند.

سید حسین نقوی حسینی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت روز قدس گفت: در سالهایی که رژیم اشغالگر قدس در جهان اسلام نفوذ کرد و ریشه دوانید، همه مسلمانان و بیشتر کشورهای عربی درگیر رژیم صهیونیستی شاهد چند نوع سازش بودند که این امواج تلاش کردند موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخته و یا قباحت در ارتباط با این رژیم را کمرنگ کنند.

وی افزود: این امواج سعی کرده است مناسبات با رژیم صهیونیستی را طوری سامان دهد که سیاست کشورهای اسلامی برانگیخته شد، موج اول کمپ دیوید بود که انورسادات شروع کرد تا قبح ارتباط با رژیم نامشروع صهیونیستی را بشکند. موج دوم را گروههایی تلاش کردند که از طریق سازمان ملل کار را پیش ببرد و رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد اما آنها موفق نشدند.

نقوی حسینی ادامه داد: در این سالها شاهد موج خطرناک‌تری از ارتباطات بین برخی از کشورهای اسلامی هستیم که اتفاقا ادعای ام القرایی در جهان اسلام را هم دارند. آنها با ارتباطات پشت پرده و تماس‌ها و قرارهای پنهانی تلاش می‌کنند قباحت ارتباط با رژیم صهیونیستی را شکسته که موضوع ایجاد سفارت‌خانه نمونه‌ای از این کارها است. آنها می‌خواهند حساسیت جهان اسلام در برابر رژیم صهیونیستی را کاهش دهند که اقدامی خطرناک است؛ در زمان کمپ دیوید همه جهان اسلام با این تلاش ها مقابله کرد که همان زمان شاهد اقدام انقلابی انور سادات بودیم اما امروز با شرایط خطرناکی مواجه هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که باید همه کشورهای اسلامی دست به دست هم با رژیم صهیونیستی مقابله کنند، گفت: موضوع فلسطین موضوع جهان اسلام و قدس متعلق به همه مسلمانان است که باید زنده نگه داشته شود لذا باید کشورهایی را که سعی می‌کنند قباحت مناسبات با رژیم صهیونیستی را از بین ببرند منزوی کرد تا این رژیم نتواند در منطقه و سرزمین‌های اشغالی جای خود را محکم کند.

 

بهرام‌نیا: همه کشورهای مسلمان دنیا در برابر حقوق پایمال شده مردم فلسطین مسئول هستند
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که همه کشورهای مسلمان دنیا در برابر حقوق پایمال شده مردم فلسطین مسئول هستند و باید از لحاظ دیپلماسی و سیاسی و حتی کمک مالی و انسانی برای احیای حقوق از دست رفته مردم فلسطین بپا خیزند.

حسن بهرام نیا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وظیفه کشورهای مسلمان در برابر سیاست جبهه استکبار و رژیم صهیونیستی به منظور کم رنگ کردن مساله فلسطین، بیان کرد: همان طوری که حضرت امام(ره) فرمودند، قدس جان تن اسلام است. روز قدس مربوط به کل مردم جهان است و همه کشورهای اسلامی به عنوان یک وظیفه دینی و شرعی در برابر ظلمی که به مردم مظلوم فلسطین می شود، مسئول هستند. امام رضا(ع) در حدیثی می فرمایند اگر در غربی ترین نقطه دنیا مسلمانی ندای مظلومیت سردهد و فردی در شرقی ترین نقطه دنیا، ندای او را شنیده اما به کمک او نشتابد، آن فرد مسلمان نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: همه کشورهای مسلمان دنیا در برابر حقوق پایمال شده مردم فلسطین مسئول هستند و باید از لحاظ دیپلماسی و سیاسی و حتی کمک مالی و انسانی برای احیای حقوق از دست رفته مردم فلسطین بپا خیزند. امروز شاهد شکل‌گیری جبهه مقاومت هستیم که با قدرت به مسیر خود برای بازپس گیری سرزمین اشغالی مردم فلسطین ادامه می دهد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر انسان آزادی خواهی که صدای مظلومیت مردم فلسطین را می شنود وظیفه دارد با ایده و آرمان های خود به کمک مردم فلسطین بشتابد. هر انسان آزادی خواهی در هر نقطه از دنیا باید برای آزادی فلسطین بپاخیزد، این یک وظیفه وجدانی و اخلاقی نیز به شمار می رود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد: هر از چند گاهی از طریق رسانه ها وضعیت مردم فلسطین را مشاهده می کنیم. به شهادت رساندن زنان و کودکان بی دفاع فلسطینی در کمال وقاحت، هر وجدان بیداری را به درد وا می‌دارد. به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان بی دفاع مصداق بارز زیر پای گذاشتن حقوق آنان است. کشورهایی که شعار حمایت از حقوق زنان و کودکان سر می دهند باید چشمان خود را بر جنایات رژیم کودک کش صهیونیست باز کنند.

بهرام نیا در پایان تصریح کرد: امروز باید همه دست به دست هم داده و فارغ از نگاه اعتقادی و با یک نگاه انسانی و کمک به هم‌نوع به صورت ید واحد در برابر استکبار ایستاده و از حقوق از دست رفته زنان، کودکان و مردم فلسطین دفاع کنیم.


 

کپی