اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

۳۰۸ فرزند دارای پدر خارجی در قزوین شناسنامه ایرانی می‌گیرند

۳۰۸ فرزند دارای پدر خارجی در قزوین شناسنامه ایرانی می‌گیرند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: تصویب آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی این امکان را فراهم کرد تا ۳۰۸ نفر در استان قزوین بتوانند شناسنامه ایرانی دریافت کنند.

صدیقه ربیعی افزود: این افراد که هم اکنون بیش از ۱۸ سال سن دارند، پرونده درخواست تابعیت آنها در استانداری قزوین تشکیل شده و روز گذشته با موافقت و تصویب هیات دولت مبنی بر تصویب آیین نامه اعطای تابعیت می‌توانند شناسنامه ایرانی بگیرند.

ربیعی با بیان اینکه ۶۰۷ زن قزوینی با اتباع خارجی ازدواج کرده‌اند، گفت: فرزندان حاصل از این ازدواج حتی در صورت فوت و طلاق مادر می‌توانند تابعیت ایرانی گرفته و از تمام خدمات اجتماعی و سیاسی برخوردار شوند.

به گفته وی، تصویب آیین نامه برای اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با همسران خارجی یکی از اقدامات و دستاوردهای بزرگ دولت به شمار می‌رود که در این راه تلاش‌های بسیاری از سوی مسؤولان انجام شد.

ربیعی خاطرنشان کرد: بر اساس این آیین نامه استانداری‌ها به همراه سازمان ثبت احوال مسؤول پیگیری مراحل اعطای تابعیت هستند و در خارج از کشور نیز دفاتر نمایندگی ایران مسئول اجرای این آیین نامه خواهند بود.

به گفته این مسؤول بیش از ۹۰ درصد پدران خارجی در قزوین از اتباع افاغنه هستند./ ایرنا

کپی