اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

لالایی خانگی «رامیز قلی‌اف» منتشر می‌شود

لالایی خانگی «رامیز قلی‌اف» منتشر می‌شود

ارکستر سازهای ملی ایران با همراهی «رامیز قلی‌اف» در اجرایی خانگی قطعه لالایی را آماده انتشار کرد.

ارکستر سازهای ملی ایران در ادامه اجراهای خانگی خود قطعه "لالایی" را با همراهی هنرمند مشهور جمهوری آذربایجان، استاد «رامیز قلی اف» آماده انتشار کرد.

ارکستر سازهای ملی در ادامه اجراهای خانگی این ارکستر در دوران قرنطینه و توقف اجراهای صحنه‌ای تصمیم به همکاری مشترک با هنرمندان کشور آذربایجان گرفت که در این خصوص به استاد رامیز قلی اف پیشنهاد همکاری داد و این نوازنده توانمند تار از آن استقبال کرد.

در این راستا چند قطعه برای اجرا پیشنهاد شد که استاد قلی اف قطعه "لالایی" اثر واصف آدی گوزلف آهنگساز آذربایجانی را انتخاب کردند و بلافاصله تنظیم این قطعه برای ارکستر را شروع و مقدمات کار را فراهم شد.

در همین راستا: نوازندگان ارکستر سازهای ملی نیز فیلم اجرای خود را ارسال کرده اند و مراحل آماده سازی فیلم اجرا در حال نهایی شدن هست.

گفتنی است رامیز قلی اف از این حرکت و اجرا با ارکستر ایران استقبال کرده و معتقد هستند در این شرایط شنیدن موسیقی حتی برای لحظاتی کوتاه مایه دلگرمی انسانهاست.

در ادامه آماده سازی دومین اجرای خانگی ارکستر سازهای ملی ایران، قطعه لالایی با حضور استاد رامیزقلی اف در روز عید فطر منتشر خواهد شد./ایرنا

کپی