اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
برای کادر اورژانس در استان مرکزی صورت گرفت؛

طراحی و تولید لباس ویژه مقابله با کرونا برای اولین بار در کشور

طراحی و تولید لباس ویژه مقابله با کرونا برای اولین بار در کشور

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برای اولین بار در کشور لباس مقابله با کرونا برای کادر اورژانس در این استان به همت فرد نیکوکار طراحی و تولید شد.

«پریا بهرامی» افزود: عملیات طراحی و دوخت و اهدا ۳۰۰ دست لباس‌ توسط استادان طراحی و دوخت استان مرکزی با علایم مصوب سازمان اورژانس کشور و حمایت مالی یک خیر تولید و تحویل اورژانس ۱۱۵ استان مرکزی شد. 

وی اظهار داشت: این لباس‌ها از جنس الیاف سلول بسته و ایزوله تهیه شده و در سه سایز برای ایجاد سهولت در استفاده و جلوگیری از ایجاد آلودگی در بین پرسنل پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ استان توزیع شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: سایزبندی، استفاده از سلول بسته و ایزوله بودن و مقاوم بودن از ویژگی لباس‌های جدید نسبت به نوع قبلی است.

قیمت هر دست لباس؛ حدود ۲ میلیون ریال

بهرامی، با بیان اینکه هر دست لباس باید بعد از ۲۴ ساعت معدوم شود، افزود: قیمت هر دست لباس حدود ۲ میلیون ریال است که خیر نیک اندیش تامین آن را متقبل شده است.

۵۸ پایگاه اورژانس زمینی یک پایگاه هوایی و پنج پایگاه اورژانس موتوری در استان مرکزی خدمات‌رسانی دارند.

کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است./ ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی