اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

آغاز بازگشایی تاسیسات گردشگری در خراسان رضوی

آغاز بازگشایی تاسیسات گردشگری در خراسان رضوی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از آغاز بازگشایی و فعالیت مجدد تاسیسات گردشگری خراسان رضوی خبر داد.

محمدصادق براتی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: از امروز اول خردادماه، تمامی تاسیسات گردشگری و واحدهای اقامتی رسمی دارای مجوز می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت کنند.

وی ادامه داد: البته پذیرش مسافر در واحدهای اقامتی در اختیار دستگاه‌ها و نهادها، از جمله اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، شهرداری و زائرسراهای دولتی ممنوع است.

قائم‌مقام رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: مقرر شد به منظور کنترل دقیق اجرای پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده به تمامی واحدها و صنوف، بازدیدهای مشترک و تخصصی از ارائه‌دهندگان خدمات به زائران در شهر مشهد و شهرستان‌های استان توسط دستگاه‌های مرتبط با هماهنگی یکدیگر صورت گیرد و با متخلفان برابر مقررات قانونی برخورد جدی شود.

براتی تاکید کرد: با توجه به شروع احتمالی ورود زائران و مسافران به شهر مقدس مشهد پس از پایان ماه مبارک رمضان، کمیته نظارت بر واحدهای خدمت‌رسان در مبادی ورودی به منظور اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی در پایانه مسافربری، فرودگاه، راه‌آهن در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: همه کمیته‌ها و دستگاه‌های اجرایی ستاد خدمات سفر استان نسبت به اجرا و ابلاغ دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد مقابله با کرونا و دبیرخانه ستاد و دستگاه‌های زیرمجموعه اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به تغییر شرایط ترافیکی در اطراف حرم مطهر رضوی اظهار کرد: با توجه به ترافیک اطراف حرم مطهر در ایام حضور زائران و مجاوران، شهرداری مشهد و پلیس راهور با همکاری آستان قدس برای کنترل ترافیک در محورهای مواصلاتی به حرم مطهر اقدام مناسب را انجام دهد.

براتی افزود: در همه وسایل حمل و نقل عمومی استان به خصوص اطراف حرم مطهر رضوی پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

همچنین ابوالفضل مکرمی‌فر؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: با بازگشایی حرم مطهر رضوی با موجی از سفر به مشهد مواجه خواهیم بود.

وی ادامه داد: شرایط روحی حاکم بر جامعه به دلیل شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی چندماهه مردم، باعث شده تا نیاز به آرامش در کنار مضجع نورانی حضرت رضا(ع) بیش از پیش احساس شود و مردم از سراسر ایران عازم مشهد شوند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مکرمی‌فر افزود: با توجه به این که برخی از مجموعه‌های ورزشی در ستاد ملی کرونا مجوز فعالیتشان اعلام گردیده، نظارت کامل از واحدهای ورزشی جهت کنترل پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد.

همچنین یوسف بیدخوری؛ معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ضمن تشریح دستورالعمل شماره ۳ «سفر هوشمند: سفر + سلامت» گفت: به منظور کنترل نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، بازرسی‌های دقیقی از کلیه تاسیسات گردشگری صورت می‌گیرد. ثبت‌نام در سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تهیه مواد ضدعفونی کننده، ماسک و سایر لوازم مورد نیاز جهت تامین سلامت زائران و گردشگران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از اولویت‌های مهم در کلیه مراکز گردشگری است./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی