اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین پس از تعطیلات عید فطر

بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین پس از تعطیلات عید فطر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: موزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین پس از تعطیلات عید سعید فطر در صورت مساعد بودن شرایط و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین روز پنج‌شنبه اول خرداد ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر با اعلام این خبر گفت: در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا که در روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت برگزار شد موضوع بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی سطح استان مورد بررسی قرار گرفت که مصوب شد این اماکن بعد از تعطیلات عید سعید فطر در صورت مساعد بودن شرایط با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در قالب بازدیدهای انفرادی میزبان علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان باشند.

خزائلی اظهار کرد: همچنین بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بازدید از «قلعه حسن صباح» و حضور در منطقه گردشگری «دریاچه اوان» همچنان ممنوع است و ارائه خدمات به گردشگران در این مناطق نیز بعد از تعطیلات عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر خواهد بود.

او افزود: ارائه خدمات حضوری به گردشگران در مجتمع‌های خدمات رفاهی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی سطح استان نیز مانند رستوران‌های درون‌شهری با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی مصوب توسط پرسنل و مراجعین بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

خزائلی ادامه داد: هتل‌ها و مراکز اقامتی رسمی سطح استان شامل هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و هتل‌آپارتمان‌ها نیز با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی پذیرای گردشگران هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین با بیان اینکه سلامت گردشگران و هم استانی‌های عزیز در اولویت قرار دارد، یادآور شد: امیدواریم با همراهی مردم و مهار کامل بیماری کرونا بار دیگر شاهد حضور بی‌شمار گردشگران در موزه‌ها، آثار تاریخی و تأسیسات گردشگری استان باشیم./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی