اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

هکر 2300 حساب بانکی در ساوه بازداشت شد

هکر 2300 حساب بانکی در ساوه بازداشت شد

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری هکر سایبری که با تبلیغ برنامه جعلی همدم یاب و دیگر عناوین مشابه، 2 هزار و 300 اطلاعات حساب بانکی را سرقت کرده بود، خبر داد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فردی که از طریق هک و انجام  تبلیغ برنامه جعلی همدم‌یاب اقدام به کلاهبرداری از 2 هزار و 300 نفر کرده بود، در اقدام به موقع پلیس فتا شناسایی و بازداشت شد.

وی تصریح کرد: داستان از آنجا آغاز شد که در روزهای گذشته فردی با مراجعه به پلیس فتا مدعی برداشت غیرمجاز مبلغ 7 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش شد و با توجه به طرح این موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان داشت: با تحقیقات بیشتر مشخص شد فرد شاکی مدتی قبل از طریق یک کانال تلگرامی برنامه‌ای تحت عنوان همدم یاب را نصب کرده و برای فعال سازی این برنامه در قبال پرداخت مبلغی ناچیز به یک درگاه بانکی هدایت می‌شود که احتمال می‌رود این برداشت از حساب از همین طریق صورت گرفته باشد.

مفخمی گفت: با بررسی بیشتر پلیس دریافت فرد هکر با استفاده از این اطلاعات حساب موفق به برداشت از حساب بانکی او شده است که در ادامه با جمع‌آوری اطلاعات و مدارکی دیگر از کلاهبرداری‌های انجام شده  این هکر سایبری در شهرستان ساوه شناسایی و دستگیر و‌ در بازجویی‌های انجام شده به سرقت 2 هزار و 300 اطلاعات حساب بانکی در سطح کشور با تبلیغ برنامه جعلی همدم یاب و دیگر موارد مشابه اعتراف کرد.

به گفته وی فرد مجرم با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد./فارس

کپی