اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

توئیت توهین آمیز ترامپ به سخنگوی وزارت خارجه چین

توئیت توهین آمیز ترامپ به سخنگوی وزارت خارجه چین

رییس جمهوری آمریکا در پیامی توییتری با توهین به سخنگوی وزارت خارجه چین، این کشور را به گسترش"درد و کشتار" در جهان متهم کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه در پیامی توییتری نوشت: سخنگوی [وزارت خارجه چین] به صورت احمقانه‌ای از طرف چین صحبت می‌کند و ناامیدانه تلاش می‌کند که [افکار عمومی] را از درد و کشتاری که کشورش در سراسر جهان گسترش داد، منحرف کند. حمله دروغ‌پراکنانه و تبلیغاتی او علیه ایالات متحده و اروپا مایه ننگ است.

ترامپ افزود: اینها دستور از بالا است. آن‌ها به راحتی می‌توانستند جلوی فاجعه را بگیرند، اما نکردند!

رییس جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: چین در حال اجرای کمپین گسترده‌ای از دروغ‌پراکنی است چراکه از پیروزی جو بایدن خواب‌آلود در رقابت ریاست جمهوری ناامید شده‌اند و می‌دانند دیگر امکان ادامه کلاهبرداری از ایالات متحده را همچنانکه چندین دهه تا پیش از ریاست جمهوری من انجام می‌دادند، ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه‌شنبه در کنفرانسی خبری از رییس جمهوری آمریکا بشدت انتقاد کرد که به دنبال تخریب چهره چین و انداختن مسئولیت‌های آمریکا بر دوش سازمان جهانی بهداشت است.

«جایو لی جیان» به نامه ارسالی ترامپ برای رییس سازمان جهانی بهداشت و انتقادهای مکرر از چین در خصوص همه‌گیری کرونا اشاره کرد و گفت: هدف ترامپ «تخریب چهره پکن» است.

نامه ارسالی ترامپ به رییس سازمان جهانی بهداشت و اینکه سازمان را به «عروسک خیمه شب بازی چین» تشبیه کرده بار دیگر سبب بالا گرفتن «جنگ لفظی» دولتمردان آمریکا و چین شده است.

از زمان شیوع کرونا سیاستمداران و مقام‌های دولت ترامپ بارها ازچین انتقاد کرده و از نبود «شفافیت» این کشور در خصوص کرونا و اینکه سازمان جهانی بهداشت «چین محور» بوده است، گلایه کرده‌اند.

سخنگوی چین از «چانه‌زنی‌های ترامپ» با قواعد بهداشت جهانی و تلاش او برای انداختن مسوولیت‌هایش بر گردن سازمان جهانی بهداشت انتقاد کرد و گفت که این نامه‌نگاری نیز احتمالا روشی برای «منحرف کردن افکار عمومی» است.

شمار مبتلایان به کرونا از ۵ میلیون نفر در دنیا فراتر رفته و نزدیک به ۳۳۰ هزار نفر جان باخته‌اند و دولت هادر تلاش برای مهار این ویروس خطرناک هستند./ایرنا

 

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی